• DOLAR
  5,2900
  % 0,12
 • EURO
  6,0040
  % 0,12
 • ALTIN
  228,4183
  % 0,19
 • BIST
  101.742
  % 0,01
Almanya Başbakanı Merkel: Kaşıkçı Cinayeti Açıklanana Kadar Suudilere Silah Satmayacağız

Almanya Başbakanı Merkel: Kaşıkçı Cinayeti Açıklanana Kadar Suudilere Silah Satmayacağız

Almanya Başbakanı Angela Merkel, “Korku verici bu olayın açıklığa kavuşması önemli. Kaşıkçı cinayetinin perde arkası aydınlatılana kadar Suudi Arabistan’a silah yok” açıklamasını yaptı.

“CANICE AYDINLANANA DEK SUUDİ ARABİSTAN’A SILAH YOK”

Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülmesinin gerisinde Riyad yönetimine tepkiler devam ediyor. Almanya Başbakanı Angela Merkel, “Dehşet verici bu olayın açıklığa kavuşması önemli. Kaşıkçı cinayetinin perde arkası aydınlatılana değin Suudi Arabistan’a tabanca değil” açıklamasında bulundu.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, dün de Suudi Arabistan’a çabuk, şeffaf ve inandırıcı bir aydınlatmayı sağlama çağrısında bulunmuştu.

ALMANYA’NIN EN FAZLA TABANCA SATTIĞI İKİNCİ ÜLKE

Suudi Arabistan, Almanya’nın yılbaşından bu yana en çok tabanca sattığı ikinci ülke oldu. Almanya, yılın 9 ayında Cezayir’e yaklaşık 741,5 milyon avro, Suudi Arabistan’a da takriben 417 milyon avro değer tabanca sattı.

ABD’DE, SILAH SATIŞININ YASAKLANMASI İÇİN TASARI OLUŞTURDU

Almanya’nın yanısıra dünyanın en büyük silah ihracatçısı ABD’de de Riyad’a tabanca satımının durdurulması gündemde. ABD Temsilciler Meclisi, Suudi Arabistan’a yönelik silah satışının yasaklanması için tasarı oluşturdu.

Öteki yanlamasına Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Kaşıkçı olayıyla Suudi Arabistan’a silah satışının birbiriyle alakasız konular olduğunu öne sürdü. Bu Nedenle Avusturya’nın, Suudi Arabistan’a silah ihracatına yönelik iki taraflı Avrupa pozisyonu önerisi zora girdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: