• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,4309
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Akşener, TBMM Eski Başkanı İsmail Kahraman’a Hakaret Ettiği Gerekçesiyle İfade Verdi

Akşener, TBMM Eski Başkanı İsmail Kahraman’a Hakaret Ettiği Gerekçesiyle İfade Verdi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM eski Başkanı İsmail Kahraman’a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında açılan dava kapsamında Ankara Adliyesine gelerek, mahkemede açıklama verdi.

AKŞENER’DEN KAHRAMAN’A ‘AÇIK MEKTUP’

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, İstanbul’da düzenlenen iftar programındaki sohbet esnasında kendisi için “Şu Meral Kılıçdaroğlu mu?” diyen dönemin TBMM Başkanı Kahraman’a, sosyal medya hesabından ‘Açık Mektup’ başlığıyla yayımladığı yazı ile cevap vermişti.

“EVLİ BİR KADIN BAŞKA BİR SİYASETÇİNİN SOYADI İLE HİTAP ETMİŞTİR”

Kahraman’ın avukatları, Akşener hakkında, yazısında bulunan ‘belam’ kelimesi sebebiyle hakaret davası açmıştı. Ankara 37’nci Asliye Canice Mahkemesi’nde görülen davaya gelerek, açıklama veren Akşener, “Suça konu edilen mektubu bizzat kendim yazdım. Müştekiyi uzun yıllardır tanırım. Bir iftar programında adım geçtiğinde ‘Hı şu Meral Kılıçdaroğlu mu?’ söylemine yanıt mahiyetinde bir yazıydı. Bu beyefendi, bu isnadı kendisini söylediğini söylemiş oldu. Bu, bir kadına en büyük hakarettir; çünkü medeni yasayla kadınların soyadı değişir. Evli bir kadına diğer bir siyasetçinin soyadı ile hitap etmiştir. Beyefendi bana ‘FETÖ’cü’ demiştir. İspatlayamamıştır; lakin şunu dememiştir. ‘Kardeşim ben sana Meral Kılıçdaroğlu demedim’ diyememiştir. Oraya yazılan ‘belam’ sözü de dini bir sözdür. Dini kullanarak yanlış yapmak anlamına gelir. Dini eğitim alanlar bilir. Bilerek yazdım. ‘Münafık’ sözü burada yoktur. ‘Belam’dan kasıt, ‘Mahşerde görüşeceğiz’ anlamı taşır. ‘Belam’ sözü hakaret kastı içermez. Hukuken girmez, dinen tartışılır. Ben her türlü cezaya razıyım. Ben bunun bir suç olmadığını düşünüyorum” diye konuştu.

“HÜKMÜN AÇIKLANMASININ GERİ BIRAKILMASINI İSTEMİYORUM”

İfadesinin arkasından Meral Akşener’e, cinayet alması durumunda hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını kabul edip, etmeyeceği soruldu. Akşener, “Olur Ya canice verilirse hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını istemiyorum. Buna rızam yoktur” dedi. Akşener, “Şikayetten cayma olursa kabul eder misiniz?” sorusuna ise “Kabul ederim” diye yanıt verdi.

Meral Akşener, cinayet alması durumunda kamuda çalışmaya gönüllü olup, olmadığı yönündeki soruya da “Kamuda çalışmayı kabul etmiyorum” yanıtını verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: