• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Akbank, Garanti Bankası ve İş Bankası’nın ardından Yapı Kredi de Türk Telekom’a Ortak Oldu

Akbank, Garanti Bankası ve İş Bankası’nın ardından Yapı Kredi de Türk Telekom’a Ortak Oldu

Yapı Kredi Bankası, Türk Telekom’a kredi veren bankalar tarafından kurulan Levent Yapılandırma Yönetimi’ne (LYY) ortak oldu.

LEVENT YAPILANDIRMA YÖNETİMİ’NE DEVREDİLMİŞTİ

Ojer Telekomünikasyon’un (OTAŞ) sahibi olduğu ve mevcut kredilerinin teminatını oluşturmak amacıyla kredi verenlere rehin verilen Türk Telekom’un yüzde 55 hissesine denk gelen 192 milyar 500 milyon adet A grubu paylar, resmi olarak kredi verenler tarafından kurulan özel amaçlı şirket Levent Yapılandırma Yönetimi (LYY) tarafından devralınmıştı.

YAPI KREDİ’DE ORTAKLIĞA KATILDI

Konuya ilişkin Yapı Kredi’den bugün KAP’a yapılan açıklamada, Banka’nın LYY’ye yüzde 4,9150 oranında iştirak ettiği bildirildi. Levent Yapılandırma Yönetimi’nin diğer iştirakleri arasında; yüzde 35,5598 ile Akbank, yüzde 22,1265 ile Garanti Bankası, yüzde 11,5972 ile de İş Bankası bulunuyor.

Yeni Yılda Cepten İnternet Paylaşımı Ücretli OlacakYeni Yılda Cepten İnternet Paylaşımı Ücretli Olacak 2019'a Girmeden SGK'ya Borçlanma Talebinde Bulunanlar 20 Bin Liraya Kadar Kara Geçecek2019’a Girmeden SGK’ya Borçlanma Talebinde Bulunanlar 20 Bin Liraya Kadar Kara Geçecek Turizmin Ekonomik Büyümeye Katkısı Yüzde 4,3 Olan Türkiye, Devleri SolladıTurizmin Ekonomik Büyümeye Katkısı Yüzde 4,3 Olan Türkiye, Devleri Solladı TESK Başkanı: Akaryakıt İndirimleri Esnafın Maliyetlerini Düşürüp Etiketlere İndirim Olarak YansıyacakTESK Başkanı: Akaryakıt İndirimleri Esnafın Maliyetlerini Düşürüp Etiketlere İndirim Olarak Yansıyacak

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: