• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Akar’dan askerlik şubesine sürpriz denetim

Akar’dan askerlik şubesine sürpriz denetim

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İstanbul’daki programlarının sonunda gece Avcılar ve Küçükçekmece askerlik şubelerinin bulunduğu binaya habersiz artan bir şekilde incelemelerde bulundu.

BEDELLİLER AKAR’I GÖRÜR GÖRMEZ ŞAŞIRDI

Bedelli askerlik başvurusu için bekleyen yükümlüler, Bakan Akar’ı karşılarında görünce kısa süreli hayret yaşadı. Askerlik şubesi yetkililerinden çalışmalara ilişkin bilgi bölge Akar, uygulama için bekleyenlerle de sohbet etti, onlara işlemler için ne değin beklediklerini sordu.

Akar'dan askerlik şubesine sürpriz denetim

Ziyareti dolayısıyla işlemlerin aksamaması uyarısında yer alan Akar’a, kullanım sahipleri işlemlerin seri gerçekleştirildiğini, umma sürelerinin çok uzun olmadığını belirtti. Bazı yükümlüler ise askerlik şubelerinin tatil günleri ve gece de açık olmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

“BIRAZCIK GEÇ KALMIŞSINIZ”

Bakan Akar, tatbik süresinin bitmesine sayılı günler kala askerlik şubesine gelenlere, “Azicik geç kalmışsınız.” dedi.

Akar'dan askerlik şubesine sürpriz denetim

Yaşının 44 olduğunu gösteren bir yükümlüye “Sen epeyce geç kalmışsın” diye mizah yapan Akar, memurlardan da yapılan işlemlere ilişkin bilgi aldı.

“GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞIYORLAR”

Yükümlülerle bir süre banko başında da sohbet eden Akar, “İşlemlerin olabildiğince seri gerçekleşmesi için herkes elinden gelen gayreti gösteriyor. Farklı Alanlara Yönlendirilmiş sebeplerden dolayı genç arkadaşlarım zamanında gelemediği için bir yığılma oldu. Bu yığılmayı da onarmak için tüm ilgililer gece gündüz demeden çalışıyor. Bu Vesile Ile bu yığılmayı da giderecekler.” diye konuştu.

Akar'dan askerlik şubesine sürpriz denetim

Akar, ziyaretinin gerisinde askerlik şubesinden ayrıldı.

öte yandan Akar’ın talimatının arkasından tatil günleri ve mesai saatleri ardından da hizmet vermeye başlayan askerlik şubelerine, son 5 günde 120 binden fazla kişinin başvurduğu öğrenildi.

Akar'dan askerlik şubesine sürpriz denetim

Akar'dan askerlik şubesine sürpriz denetim

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: