• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
AK Part’li Vatandaşı Haberi Olmadan Aday Gösteren CHP’li Başkandan Savunma: Aday Bulamadık

AK Part’li Vatandaşı Haberi Olmadan Aday Gösteren CHP’li Başkandan Savunma: Aday Bulamadık

CHP’nin Van Saray İlçe Başkanı Ekrem Yıldız, son seçimlerde AK Parti’ye oy verdiğini söyleyen Şefik Yamandağ’ı belediye başkan adayı gösterdi. CHP dahil hiçbir partiye kaydı bulunmayan, Şefik Yamandağ, yurt içi ve dışından, “Uğurlu olsun” telefonları alınca gerçeği öğrendi. Başkan Yıldız, olayla ilgili ”Yöneticilik et kardeşim. Diğer aday bulamadık. Takriben yazdık lakin tutmadı.” diye konuştu.

”İDARE ET KARDEŞİM”

Yamandağ, CHP adayları aralarında ismini görünce büyük bir şaşkınlık yaşadı. Anında CHP Saray İlçe Başkanı Ekrem Yıldız’ı aradı. Yıldız’a, “Ağabey beni aday göstermişsiniz. Benim başvurum yok. Partiye kaydım bulunmuyor. Neden böyle bir şey yaptınız” diye sordu. Yıldız ise, “Yöneticilik et kardeşim. Başka namzet bulamadık. Senin ismini yazdık” karşılığını verdi.

”SON SEÇİMLERDE AK PARTİ’YE OY VERDİM”

Sabah’a konuşan Yamandağ, avukatı yoluyla noterden tebligat gönderip, dava açacağını söyledi. Yamandağ, konuyla ilgili şu şekilde konuştu:

“AK Parti Saray İlçe Başkanı Asalet Çevik beni arayarak, ‘Dayı hayırdır CHP’nin adayı olmuşsun. Bize rakip mi oluyorsun’ diyerek bana sitem etti. MHP Saray ilçe başkanı aradı. Ona da aynı şeyler söyledim. Ben, CHP’nin Van İl Başkanı kim onun dahi ismini bilmem. Bu ayıbı temizlemeleri gerekli. Ne değin ‘titiz’ çalıştıkları kesin oldu. Bu partinin niye bir arpa boyu yol alamadığı buradan belirlenmiş. Seçim dönemlerinde elimi vicdanıma koyup oyumu böylece atarım. Son seçimlerde oyumu AK Parti’ye verdim. Kimlik bilgilerimi nereden almışlar, nasıl aday yapmışlar halen çözemedim.”

”İSMİ AŞAĞI YUKARI YAZDIK LAKIN TUTMADI”

CHP Saray İlçe Başkanı Ekrem Yıldız ise şunları söyledi:

“Şefik’in çevresi geniş olduğu için böyle bir tasarrufta bulunduk. Kendisine söylemeden listeye yazdım. CHP Van İl Başkanı Mehmet Kurukçu beni arayıp, ‘Saray’da kiminle seçimi alabiliriz’ diye sorunca ben de doğrudan doğruya Şefik’in ismini verdim. Partiye üyeliği değil, adaylık başvurusu da olmadı. Tahminen yazdık ama tutmadı. İsmi salladık. Şefik kabul etmeyince yerine oğlum inşaat mühendisi Ulaş Yıldız’ı yazacağım. 24 yaşında genç ve CHP’ye üyeliği de var.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: