• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
AK Parti’li Usta’dan Kaşıkçı Açıklaması: Mecbur Kaldılar

AK Parti’li Usta’dan Kaşıkçı Açıklaması: Mecbur Kaldılar

AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Sanatkâr, Konya’da gazetecilerin Cemal Kaşıkçı’nın ölümüne dair sorularını yanıtladı. Artist, ”Suudi yetkililerin bu olayı, bu noktaya gelmeden daha önce açıklaması daha değerli olurdu. Meslek zaten döküldükten sonra zorunlu kalıp bu yorumlama yaptılar.” dedi.

Partisinin Konya’da düzenlediği ’81 İl 7 Alan Eğitim Toplantısı’na katılan Artist, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın ülkesinin İstanbul Başkonsolosluğu’nda çıkan arbede sırasında öldüğü yönündeki açıklamaları değerlendirdi. Leyla Şahin Ressam, şunları söyledi:

”MECBUR KALDILAR”

“Cemal Kaşıkçı dünya kamuoyuna mal olmuş kıymetli bir gazeteciydi. Aslında 2 Ekim’de kaybolduğu günden itibaren hayatından endişe edilmeye başlanmıştı ve süreç ilerledikçe de bundan böyle kendisinin yaşamadığı noktasındaki kanaatlerimiz kesinleşmiş gibiydi. Bilhassa Türk yetkililerinin, savcılığının, adliye ve güvenlik mensuplarımızın yaptığı kovuşturma neticesinde zaten birtakım delillere ulaşılmıştı. Suudi yetkililerin bu olayı, bu noktaya gelmeden daha önce açıklaması daha değerli olurdu. Meslek zaten ortaya döküldükten daha sonra mecburi kaldılar ve böyle bir izah etme yaptılar. Çünkü her şey zaten ortaya çıktı. Bütün delilleri ile yakında açıklanacak.”

Leyla Şahin Usta

”TEK BAŞINA YAPTIKLARINI DÜŞÜNMÜYORUM”

Suudi yetkililerin gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesi olayında tek başına davrandıklarının kendisine inandırıcı gelmediğini gösteren Ressam, şöyle dedi:

“Üzücü bir durum, olmaması gereken bir olay. Bir insanın kimliği, dini, dili, ırkı ne olursa olsun oraya bir meslek için girmiş bir insanın katledilerek oradan çıkmamış olması fazla üzücü bir şey. 2018 yılında dünyanın gözünün önünde böyle bir şey yapılıyor olması, fiilen hala uluslararası alanla emniyet boyutunda ne derecede tehditlerin yaşandığı görüyoruz. Suudi yetkililerinin bu işi tek başlarına yaptıkları bana çok inandırıcı gelmiyor. Bu noktada talimat gelecektir. Kıymetli bir gazeteciydi. Yalnızca Suudi Arabistan için yok ırk ve mazlumlar için çok daha fazla katkı verebilecek bin insanın bu şekilde katledilmiş olması fazla üzücü. Evlilik belgesi edinmek için gelen bir insana bir entrika belirlenmiş gibi görülüyor. İnşallah bu son olur. Bizim göstermiş olduğumuz dirayet sonucunda Suudi Arabistan bu olayı anlatmak zorunda kalmıştır. 2018 dünyasında tüm dünya için büyük bir ayıptır bu. Bu sadece Suudi Arabistan’ın değil, doğrusu bütün bu olayda dahil olan bütün ülkelerin ayıbıdır diye düşünüyorum.”

”TÜRKİYE ÜSTÜNE YANLIŞ ALGIYA FIRSAT VERMEYECEĞİZ”

“Bu iş üzerinden Türkiye’ye bir pay çıkarmaya çalışanlara da böyle bir şeye yeltenmemelerini söylüyorum” diye sözlerini sürdüren Leyla Şahin Usta, şunları kaydetti:

“Bu olay Suudi Arabistan Konsolosluğu içinde, kendi sınırlarında içinde olduğundan bizim oraya hiçbir şekilde müdahil olamayacağımızı herkes biliyor. Burada milletlerarası hukuk ve kuralları işliyor. Biz de Türkiye olarak bu kurallar neyse onu yerine getirmiş bir ülkeyiz. İstanbul’da olması tabii ama can sıkıcı bir olay. Lakin dediğim gibi buradan Türkiye üzerine bu konuyla ilgili hatalı bir seziş oluşturmaya çalışanlara da fırsat vermeyeceğiz. Bu İngiletere’de, Amerika’da, Fransa’da ya da Almanya’da olabilirdi. Türkiye bu konuda fazla ciddi bir irade ortaya koyarak Suudi Konsolosluğu’na girerek tüm çözümleme ve araştırmaları yapıp delilleri ortaya çıkarmıştır. Olayın aydınlatılması ve gerçeğin ortaya çıkartılmasında Türkiye fazla önemli ve başarılı bir operasyon gerçekleştirmiştir. Ne olursa olsun ne şekilde olursa olsun; öldürüldü mü, öldürüldü. Netice değişmiyor. Tabii ama Suudi Arabistan kendisini savunmak için birtakım talimatlar yapacaktır. Lakin gerek adli tıp raporları gerekse yapılan incelemeler hepsini bir bir ortaya koyacaktır.”

Cemal Kaşıkçı ABD Basınından Erdoğan'a Büyük Övgü: Kaşıkçı Olayında Kimse Onun Kadar Baskı YapmadıABD Basınından Erdoğan’a Büyük Iltifat: Kaşıkçı Olayında Kimse Onun Değin Baskı Yapmadı Cemal Kaşıkçı'nın Cansız Bedeninin Nerede Olduğuna Dair Suudi Arabistan'dan İki Farklı Açıklama GeldiCemal Kaşıkçı’nın Cansız Bedeninin Nerede Olduğuna Dair Suudi Arabistan’dan İki Bambaşka Izah Etme Geldi Suudi Arabistan'dan Cemal Kaşıkçı Açıklaması: Konsoloslukta Çıkan Arbedede ÖldüSuudi Arabistan’dan Cemal Kaşıkçı Açıklaması: Konsoloslukta Meydana Çıkan Arbedede Öldü Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Suudi Arabistan Kralı Selman, Kayıp Gazeteci Cemal Kaşıkçı Konusunu GörüştüCumhurbaşkanı Erdoğan ile Suudi Arabistan Kralı Selman, Kayıp Gazeteci Cemal Kaşıkçı Konusunu Görüştü Trump'tan Cemal Kaşıkçı Açıklaması: Suudi Arabistan'a Yaptırım UygulayabilirizTrump’tan Cemal Kaşıkçı Açıklaması: Suudi Arabistan’a Yaptırım Uygulayabiliriz Konsolosluk Çalışanlarından Çarpıcı İfadeler: Kaşıkçı Gelmeden Önce Bize 2 Gün İzin VerildiKonsolosluk Çalışanlarından Çarpıcı İfadeler: Kaşıkçı Gelmeden Önce Bize 2 Gün Izin Verildi ABD Basınından Kayıp Gazeteci İçin Dikkat Çeken İddia: Kaşıkçı Cinayetinden General Assiri Sorumlu TutulacakABD Basınından Kayıp Gazeteci İçin Uyarı Çeken Bahis: Kaşıkçı Cinayetinden General Assiri Sorumluluk Sahibi Tutulacak İngiltere'den Suudilere Kaşıkçı Krizi İçin Tehdit Gibi Sözler: İddialar Doğruysa Ona Göre Karar Alırızİngiltere’den Suudilere Kaşıkçı Krizi İçin Korkutma Gibi Sözler: İddialar Doğruysa Ona Göre Karar Alırız

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: