• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
AK Parti’den sürpriz açıklama: Şaşıracaksınız!

AK Parti’den sürpriz açıklama: Şaşıracaksınız!

Yerel seçimlerde şaşırtıcı isimlerin de partilerinden aday gösterileceğini açıklayan Özhaseki, ‘Büyükşehirlerimize kim daha iyi hizmet eder, bu işe kim liyakatli, bunları bulmaya çalışıyoruz. Biz en çok oy alacak adayı aramıyoruz. Bizim daimi edebilmek için en dürüst ve liyakatli adayı bulmamız gerekli’ dedi.

AK Parti Lokal Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Kayseri’nin Yahyalı ilçesinde yapılacak 75 yataklı devlet hastanesinin esas atma törenine bu arada, Erciyes Dağı’nın 2 bin 200 metresindeki Tekir Yaylası’nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

 

Mehmet Özhaseki, partisinin lokal seçimlerle ilgili kampanya çalışmaları hakkında şunları söyledi:

”Seçimlere, birçok alanda ihtilal özelliğinde, ırk duyduğunda hakikaten dudak ısıracakları şekilde bir kampanyayla hazırlanıyoruz. Adaylarımızı belirlerken aradığımız özellik ayrı, seçimlerde kullanacağımız sloganlar farklı, argümanlar öbür, manifestomuz bambaşka. Kendini yenilemiş bir AK Parti olarak ortaya çıkıyoruz. Allah’a hamdolsun senelerdir yaptığımız belediyecilik dillere epope oldu. Zamanında üretilmiş o ideolojik belediyecilik, hizmetin geri planda olduğu belediyeciliğin artık ortadan kalktığı, devasa işlerin yapıldığı bir belediyecilik dönemine girdik. Oysa biz olduğumuz yerde sayamayız. Yenilikler gerçekleştirmek zorundayız.”

‘SÜRPRİZLERİ GÖRMÜŞ OLACAĞIZ’

İnsanların belediyelerden beklentilerine cevap verecek bir lokal tercih manifestosu hazırladıklarını dile getiren Özhaseki, şöyle dedi:

”Türkiye’deki bütün belediyelerimizi geleceğe aranje etmek zorundayız. Bu anlamda da insanların belediyelerden beklentileri neyse işte onlara cevap verecek bir manifesto geliyor. Cumhurbaşkanımız onu açıklayacak. İşte oradaki sürprizleri inşallah defalarca beraber görmüş olacağız. Ahali bir şehirden ne bekler, millet belediyelerden ne bekler? Bunların cevapları var. Yani gerek kentsel dönüşümle, gerekse şehirdeki imar tadilatlarında, gerekse şehrin geleceğe hazırlanan bir medeniyet inşası yolundaki her yerde yapılanmasında neler bekliyorsa işte hepsinin yol haritasının belli olduğu ve bundan daha sonra bütün belediye başkanlarımızın Anayasa’ya yerinde hareket edecekleri bir manifesto geliyor.”

‘BİR YERE TALİP OLMAM, ADAYIM DA DEMEM’

Mehmet Özhaseki, kendisinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı veya gösterileceği yönündeki iddialarla ilgili de açıklamada bulunarak, ”Benim şahsımın düşüncelerini bir Kayseri biliyor. Basit kolay bir yere ne talip olurum ne de adayım derim. Pek bir şey olmaz. Oysa, AK Parti olarak biz tüm şehirlerde bilhassa Ankara, İstanbul gibi büyükşehirlerde tabii oysa çok daha ayrı metotla adayımızı belirlemeye çalışıyoruz. Aday belirleme komisyonunun başında da tabii ki ben varım” dedi.

‘EN ÇOK OY ALACAK ADAYI ARAMIYORUZ’

Özhaseki, yerel seçimlerde belediye başkanlığına namzet olacaklarla ilgili seçim takvimini açıkladıklarını belirterek, adaylarda ‘liyakat’ aradıklarını vurguladı.

Mehmet Özhaseki, bu konudaki düşüncelerini şöyle dile getirdi:

”Bir taraftan anketler yapıyoruz. Bu anketleri de tam doğruyu elde olabilmek adına öbür şekillerde yapıyoruz. Kimi vakit arazide, kimi süre SMS anketinde, kimi zaman da telefonla yapıyoruz. Bütün bunlar örtüşüyorsa bir kasıt ifade ediyor. Manipüle edilmemiş anket kayda değer. İkincisi, bütün teşkilatlarımızın görüşünü alıyoruz. Temayüller yapacağız. Üçüncüsü, milletvekillerimizin ve MKYK üyelerimizin görüşlerini alıyoruz. Teşkilatın seçilmişlerinin bilhassa bizim yönetimlerin şehirlerdeki taramaları var. Onları dikkate alıyoruz. Bütün bunlar neticesinde büyükşehirlerimize kim daha iyi hizmet eder, bu işe kim liyakatli bunları bulmaya çalışıyoruz. Burada en önemli özellik şu; Biz en çok oy alacak adayı aramıyoruz. Muhakkak partiler en çok oy alacak adayı arayabilirler lakin biz iktidar partisiyiz. Gelecek seçimde yeniden insanların içine çıkacağız. Yine insanların yüzüne bakacağız. Bizim kalıcı olabilmek için en doğru ve liyakatli adayı bulmamız lazım. Burada natürel bazı vasıflar sayıyoruz, yüzü gülecek, gönlü açık olacak, sofrası, kapısı açık olacak diyoruz. Bizim için önemli olan o şehri alıp geleceğe taşıyacak adayların bulunmasıdır. Bu anlamda birçok ad belirledik. Önümüzdeki günlerde komisyonlarda bu isimleri bir kere daha Sayın Cumhurbaşkanımıza talep edeceğiz. Bizim için kayda değer olan şu; Partimizin bünyesinde tabii fakat ödev alan arkadaşlarımızın yaptığı işlerin hepsini önemsiyoruz ve takdir ediyoruz. Fedakârca gelip gayret ediyorlar. Takdir gören arkadaşlarımız oradan olursa hiç şüphesizce o arkadaşlarımızı koyarız. Bizim parti bünyesi dışında o kadar fazla bizimle aynı şekilde düşünen, muhafazakâr, demokrat kimliğini koruyan insan var ama işte onlara da açılmamız lüzumlu. O isimlerden epeycesini de bu seçimlerde aday olarak görebilirsiniz. Onların da hepsine zaten teklif götürüyoruz. Şaşıracağınız isimleri de aday göreceksiniz. Onların birçoğu kendi işinde başarılı ahali. Türkiye’de kabul görmüş isimler. Bunları biz misafir etme etmezsek basit basit gelmezler. İşte o insanları da biz gösteri ediyoruz. O isimlerin tümü bizde bakımlı olarak duruyor. Önümüzdeki günlerde inşallah bunların açığa çıkacağı bir dönem yaşayacağız.”

‘KILIÇDAROĞLU ŞAKA GİBİ ADAM’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, partisine ve Bakanlığı dönemiyle ilgili imar eleştirilerine de değinen Özhaseki, ”Adam şaka gibi. Her bir taraftan yalanlar söylediği için ciddiyeti kalmadı. Yani ben bir parti görevlisi olarak Kılıçdaroğlu’nu yakından takip edip, şehircilikle ilgili bir şey söylemişse onu takip edip yanıt vermem lüzumlu. Kesin olun ciddiye alınır yanı kalmadı. Yani düşünün; 3-4 sene öncesinden şahsımla ilgili onlarca yalanı söyleyip mahkemelerde canını okuduğum için fazla ciddiye almıyorum. İkincisi de söylediği hiçbir şeyin tesiri yok” dedi.

‘KAŞIKÇI CİNAYETİNİ BİR TEK CHP ANLAMADI’

İstanbul’da ülkesinin başkonsolosluğunda öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayında Türkiye’yi tüm dünya devletlerinin olayın aydınlatılmasında gösterdiği çaba nedeniyle tebrik ederken, sadece CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun beğenmediğini açıklayan Özhaseki, şöyle konuştu:

”Kaşıkçı olayına gelince; bütün dünya istisnasız, Cumhuriyet Millet Partisi dıştan, Kaşıkçı olayında Türkiye’yi keza yaptığı işlerden nedeniyle keza de ortaya koyduğu performanstan nedeniyle tebrik ediyor. Bir tek bizimki beğenmiyor. Onun beğenip beğenmediği de çok kayda değer değil. Apaçık iri bir oyun var. Bir adamcağızı Türkiye’ye yönlendiriyorlar. Türkiye’ye girdikten sonradan da ‘Çıktı, dıştan kayboldu’ çağırmak istiyorlar. ‘Türkiye bir Ortadoğu ülkesi, adamlar kayboluyor’ çağırmak istiyorlar. Cinayeti Türklerin üzerine devirmek istiyorlar. Adamın parçalarını sağa sola atıp ‘Gördünüz mü Türkiye böyle’ seslenmek istiyorlar. Bir taraftan Türkiye’nin itibarını değil edecekler, bir taraftan Türkiye’yi Ortadoğu ülkesi gibi ilan edecekler, bir taraftan döviz üstünde yine oynamalar başlayacak ve turizmi baltalayacaklar. Besbelli heybetli bir oyun var. Türkiye tüm bu oyunları bozuyor. İşin failleri ortaya çıkıyor. Tüm dünya işin faillerinin kim olduğunu anlıyor ve cümbür cemaat onlara lanet yağdırıyor. Çünkü ortada insanlık dışı bir vahşet var. Nihayetinde İslami bir kimliği olan ancak demokrat bir adam var. Karşı Taraf olduğu için de bu durum onun başına barbarca örülmüş. Bu olayı kimin yaptığını herkes anladı fakat bir bizim CHP anlamadı.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: