• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
AK Parti’den ‘İttifak Çatırdıyor’ İddialarına Cevap: Her Konuda Anlaşacağız Diye Bir Şey Yok

AK Parti’den ‘İttifak Çatırdıyor’ İddialarına Cevap: Her Konuda Anlaşacağız Diye Bir Şey Yok

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “İttifak çatırdıyor mu” sorusuna, “MHP ve AK Parti öbür partilerdir. Her konuda anlaşacağız diye bir şey yok. Siyasi kimlikler korunurken, çeşitli konularda anlaşmazlık olursa bu ittifakın yıkıldığı anlamına gelmez.” şeklinde cevap verdi.

AK Parti Sözcüsü Çelik şunları söyledi:

“HER KONUDA ANLAŞACAĞIZ DİYE BİR ŞEY YOK”

Bu ittifak meselesinde daima şunu söyledik, iki farklı partiyiz. Her konuda anlaşıyor olsak, iki öbür parti olmayız. Her iki partinin de yıllar içerisinde kurumsallaşmış kimliği var. Her tartışmada anlaşacağız diye bir şey değil.

“ŞAHISLARA KARŞI İŞLENEN SUÇLARI AF YETKİMİZ DEĞIL”

Buradaki mesele şudur, AK Parti’nin siyasi kimliği bellidir. Şahıslara aleyhinde işlenen suçlara aleyhinde bağişlama yetkisi bizde değildir. Yaklaşımımız budur. Herhangi bir toplumsal talebe dayanarak diğerlerini dışlayamayız.”

”BU İTTİFAKIN YIKILDIĞI ANLAMINA GELMEZ”

Bahsettiğiniz yerel seçimlerle ilgili olarak, AK Parti’de tekrar aday çıkarılacaktır. Bu çerçevede bir formüle varılacak ya da varılmayacak arkadaşlarımız görüşmeleri gerçekleştiriyorlar. Siyasi kimlikler korunurken, değişik konularda anlaşmazlık olursa bu ittifakın yıkıldığı anlamına gelmez.

ERDOĞAN DÜN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün katıldığı bir açılışta yaptığı konuşmada şunları söylemişti: “Şimdi birileri çıkarmış affetme, söz. Mağdur, mazlum ‘Affettim’ diyorsa o bambaşka lakin biz katiyen. O zaman adil, adaletle hükmeden iktidar olamazsınız. Biz tesadüfen cezaevine girenlere cezaevinin kapısını açamayız. Şahıslara karşısında işlenen suçları devletin affetme yetkisi yoktur. Biz uyuşturucuları affeden bir iktidar olarak mı anılacağız?”

BAHÇELİ NE DEDİ?

Bahçeli sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Sayın Cumhurbaşkanı’nın Üsküdar-Çekmeköy-Sancaktepe metro hattının ikinci etabının açılış töreninde yapmış olduğu konuşmayı, bu kapsamda şartlı ceza indirimiyle ilgili teklifimize karşın değerlendirmelerini titiz bir görünüm açısıyla peşine düşüp takip ve analiz ettik.

Sayın Cumhurbaşkanı, ‘şimdi birileri çıkarmış bağışlama, ne affı?’ ifadeleriyle birlikte tıpkı şunları dile getirmiştir: “Hele hele 50 bini aşkın uyuşturucunun cezaevinde olduğu bir dönemde biz uyuşturucuları affeden bir iktidar olarak mı anılacağız?”

Kuşkusuz kast edilen Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Partimizi zan ve töhmet aşağıda teslim etmek katiyen içten değildir. MHP’yi üstünkörü ve yüzeysel bir şekilde uyuşturucuyla, uyuşturucu suçuyla yan yana getirmek şayet art niyet değilse, şüphesiz isabetsiz ve itibarsız bir isnattır.

Uyuşturucuyla en çok mücadele veren,bu uğurda her türlü imkânıyla fedakârlık bildiren ‘birileri’ diye sözcük grubu edilen Milliyetçi-Ülkücü Hareket’tir. Koşullara Bağlı canice indirimiyle ilgili teklifimizi uyuşturucu temeline indirmek,imha ve tahrif etmek yanına varılmaz pahada bir hatalı,fuzuli bir demagojidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: