• DOLAR
  5,2899
  % 0,24
 • EURO
  5,9677
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3228
  % 0,48
 • BIST
  102.715
  % 0,57
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Suudi Konsolos’un Ülkesine Dönmesini Değerlendirdi: Engellenemezdi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Suudi Konsolos’un Ülkesine Dönmesini Değerlendirdi: Engellenemezdi

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. AK Parti Genel Merkezi’nde basına kapalı gerçekleştirilen görüşme, saat 18.35’te başladı.

AK Parti MYK toplantısı sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“HER İKİ PARTİDE CUMHUR İTTİFAKI KONUSUNDA HASSAS”

Cumhur ittifakı: Cumhur ittifakına verilen önemin altını çiziyoruz. Her iki partide Cumhur ittifakı konusunda hassas. Bu ittifakın ortaya koyduğu siyasal tutumun milletimize daha büyük hizmetler gerçekleştireceği konusunda belirlenmiş mutabakat vardır.

“FARKLI YAKLAŞIMLAR OLABİLİR BUNLAR İTTİFAKI BOZMAZ”

Af tartışması: Ayrı yaklaşımlar olabilir bunlar ittifakı bozmaz. Kimsenin şahsen uğradığı haksızlığı af yetkisine biz sahip değiliz, bu yaklaşımı gözeterek bir çalışma yapılıyor.

“BU ARKADAŞLARIMIZIN DAVALARI YARIN GERİ ÇEKİLECEK”

ODTÜ’lü öğrenciler: Bu gençler kuşkusuz kabul etmeyeceğimiz pankart açmışlardır. Doğal olarak ortaya bir dava çıkmıştır. Süre içerisinde gençlerin aileleri ve kendileri bağlantı kurdular. Yaptıklarının o manaya geleceğini, amaçlarının açık havada bir tablo ortaya çıktığını söylediler ve Cumhurbaşkanımızla karşılaşmak istediler. Bu genç arkadaşlarımız hangi projelerde yer almış, neler yapmış Cumhurbaşkanımız inceledi. Hatta bir genç arkadaşımızın projesi ödül almış. Cumhurbaşkanımız da arkadaşları uyararak affetmiştir. Bu arkadaşlarımızın davaları yarın geri çekilecek.

“SUUDİ KONSOLOS’UN DOKUNULMAZLIĞI VAR”

Kaşıkçı olayı: Suudi Konsolosluğun dokunulmazlığı var. BM İnsan Hakları Konseyi Sözcüsü bu şahsın dokunulmazlığının kaldırılması gerektiğini söyledi. Seyahatinin engellenmesi laf konusu olamaz. Bunların faaliyetleri Viyana Sözleşmesi’yle garanti altına alınmıştır. Ilk andan itibaren biz kendi soruşturmamızı yürütmek namına, konsolosluğa girilmesi için talepte bulunduk. Karşı taraftan hemencecik olumlu karşılık verilmedi. sonradan verildi. Türkiye egemen soruşturmasını yürütüyor. Bu bağımsızlık haklarımız içerisinde, başkonsolosluk binası diğer ülkenin toprağı sayılsa da Türkiye Cumhuriyeti’nde olmuştur. Bir başsavcı vekili bu soruşturmanın başındadır.

“VATANDAŞLARIMIZIN HUZURSUZ OLMASINA GEREK YOKTUR”

Sağlıkta tasarruf iddiası: Herhangi bir hastanemizde bir boşluğun laf konusu olmaması için bizzat bu konu Sağlık Durumu Bakanlığı tarafından takip edilmektedir. Vatandaşlarımızın herhangi bir şekilde sikintili olmasına lüzum yoktur. Sıhhat hizmeti en dinamik şekilde şimdiye değin olduğu gibi AK Parti dönemlerinde Cumhuriyet tarihinde olmayacak dek parlak bir dönemine kavuşmuştur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: