• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AK Parti Kulislerinde Hatipoğlu Hareketliliği! Taban İstanbul, İzmir ya da Ankara’dan Aday Gösterilmesini İstiyor

AK Parti Kulislerinde Hatipoğlu Hareketliliği! Taban İstanbul, İzmir ya da Ankara’dan Aday Gösterilmesini İstiyor

Ünlü ilahiyatçı ve yazan Nihat Hatipoğlu’nun ismi Mart 2019’da yapılacak lokal seçimlerde, belediye başkanlığı adaylığı için yüksek sesle konuşulmaya başlandı. AK Parti’nin, Hatipoğlu’nu memleketi Diyarbakır’dan Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak göstermeye hazırlandığı bahis edilirken parti kulislerinde, Hatipoğlu’nu sevenler arasında bile öbür görüşler var.

“CHP-İYİ PARTİ İTTİFAKINA KARŞI HATİPOĞLU”

Hatipoğlu’nun kuvvetli bir aday olduğunu ve tabanda karşılık bulacağını düşünen partililer, kendisinin Diyarbakır yerine İstanbul, İzmir veya Ankara’da değerlendirilmesi görüşünde birleşiyor.

HDP’nin Diyarbakır’daki kazanma potansiyeli sebebiyle Hatipoğlu’nun seçimi kazanma şansının düşük olduğunu düşünen partililer, seçimlerde ciddi boşluk yaşanacağı belirtilmiş İstanbul, İzmir ya da Ankara’dan namzet gösterilmesini istiyor.

AK Parti kulislerinde İstanbul ve Ankara’da CHP ile İYİ partinin ittifak yapma olasılığı da konuşulurken, Hatipoğlu’nun bu ittifakı geride bırakacak bir aday olduğu görüşünde birleşiliyor.

“KÜRT SEÇMENİN OYUNU ALIR”

Parti kulislerinde Hatipoğlu’nun adaylığı ile ilgili konuşulanlar şöyle:

İstanbul, İzmir ve Ankara’da manâlı bir Kürt seçmen kitlesi var. Hatipoğlu Kürtler aralarında, dindar olsun olmasın herkesin teveccühünü almış bir ad. Bu açıdan bakıldığında bu illerdeki öteki partilere kaymış Kürt kökenli seçmeni manâlı ölçüde kazanabilir. Bilhassa İstanbul seçmeninde Hatipoğlu’nun siyasete atılacağı haberleri “Hatipoğlu siyasete girecekse bu şehir İstanbul olmalı” görüşünü doğurdu.

Günümüzde İslam dinini en güzel anlatan hocalardan biri olarak bilinen Hatipoğlu’nun siyasete girme ihtimalinin, bu alanda doğuracağı avarelik da bir diğer kavga konusu.

İlahiyatçı Yazar Nihat Hatipoğlu Kimdir?İlahiyatçı Yazar Nihat Hatipoğlu Kimdir?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: