• DOLAR
  5,3209
  % 0,04
 • EURO
  6,0356
  % -0,09
 • ALTIN
  227,7912
  % 0,59
 • BIST
  103.186
  % 0,67
AK Parti harekete geçti! Yeni dönem başlıyor

AK Parti harekete geçti! Yeni dönem başlıyor

AK Parti, seçmenin karşısına yeni bir belediyecilik anlayışı ile çıkacak. Çalışmaları süren ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklanacak manifesto ile belediye yönetimlerine vatandaşın faal katılımı öngörülüyor.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, manifestoda yer alacak yeni belediyecilik anlayışıyla ilgili ip uçlarını bir grup gazeteci ile bir araya geldiği toplantıda verdi:

 

 

LİYAKAT VE İYİ İLİŞKİLER

Genel Merkez’de lokal yönetimler birimlerinde 14 birey, hep birlikte Türkiye’yi tarıyoruz. Tüm illere gidildi. Hemen ikinci seferler başlıyor. Arkadaşlarımız hemen hemen tebdili giysi halkın içinde dolaşıyor. Tüm bunları yaparken adaylarda uyarı ettiğimiz 2 husus var; O şehri geleceğe taşıyacak, liyakatli ve ehliyetli olması, ikincisi ise halkla ilişkileri iyi yürütecek insanları arıyoruz.

SEMT BULUŞMASI

Yerel yönetimlerde yeni dönemin başlamasıyla birlikte semt buluşmaları olacak. Her başkan senede birkaç defa mahallelerde toplantı yapacak. Belediye bünyesinde kaç mahallesi varsa burada belediye başkanları milletle bir araya gelecek. O mahallenin en geniş salonunda belediye başkanı gelecek, yanına daire müdürleri ile beraber karşı vatandaş tek tek laf olmak isteyenler konuşacak. Yurttaş dertlerini söyleyecek, başkan dinleyecek. Yapıp yapamayacağını anlatacak.

Kayda Değer projelerde belediye başkanı halkın kararı olmadan ‘ben yaptım oldu’ diyemeyecek. Herkesin görüşünü alacak. Plebisit yöntemi gibi uygulamalar yapılacak. Manifestoda bir bölüm bu olacak. Projeler konusunda halka farklı alanlara yönlendirilmiş alternatifler sunulacak. Vatandaşlar da bu konuda tercihi yapacak. En çok belirlenen proje hayata geçirilecek. 

MHP’Lİ ADAYLARA SAYGILI DAVRANACAĞIZ

Seçim rekabet demektir. Ama tercih süresince kullanılacak dile uyarı edeceğiz. Cumhur İttifakı yaptığımız MHP’yi incitmek istemeyiz. Saygılı davranacağız. Fazla sözlerle ittifak yaptığımız ortağımızı acıtmak istemeyiz. Bu içten da değil. Biz de onlar da fazla ciddi adaylar koyacağız. İyi olan kazanacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: