• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AK Parti, Diyarbakır’da İlahiyatçı-Yazar Nihat Hatipoğlu’nu Aday Gösterebilir

AK Parti, Diyarbakır’da İlahiyatçı-Yazar Nihat Hatipoğlu’nu Aday Gösterebilir

Mart 2019’da yapılacak lokal seçimlerde AK Parti’nin Diyarbakır’da, ilahiyatçı-yazan Nihat Hatipoğlu’nu aday göstereceği bahis edildi. HDP’nin ise Hatipoğlu’nun karşısına eski müftü, Diyarbakır Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş’u çıkaracağı ileri sürüldü.

BELEDİYELERE KAYYUM ATANMASI

Öncelikli hedefi 2014 yılında kazanılan oysa daha sonra kayyum atanarak el konulan 94 belediyenin bitmiş kazanılması olan HDP, bunlara 50 dolayında yeni başkanlığı da eklemeyi amaçlıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “belediyelere tekrar kayyum atanabileceği” şeklindeki ifadeleri kullanılarak, seçmenin sandığa gitgide artarak HDP’li adaylara olan desteğinin arttırılması planlanıyor.

HDP’NİN BATI STRATEJİSİ

BirGün’de bulunan habere göre; HDP’nin batıdaki hedefi ise AK Parti ve MHP ittifakını zayıflatmak olacak. HDP, AK Parti ve MHP’nin aday göstereceği kentlerde karşılarındaki adayın kazanma ihtimaline kadar batıda ‘duruma özel’ ittifaklar yapmayı planlıyor.

HATİPOĞLUNA KARŞI ESKİ MÜFTÜ ERDOĞMUŞ

HDP kulislerinde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi adaylığı için isimler de dillendirilmeye başlandı. Adayların, AK Parti’nin adayının açıklanmasının gerisinde duyurulması fikri tartma kazandı. Nihat Hatipoğlu’nu aday göstereceği konuşulan AK Parti’nin bu hamlesine karşılık HDP, eski müftü Diyarbakır Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş’u aday gösterilebileceği konuşuluyor.

İlahiyatçı Yazar Nihat Hatipoğlu Kimdir?İlahiyatçı Yazar Nihat Hatipoğlu Kimdir?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: