• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ahmet Kural Hakkında Hazırlanan İddianame Kabul Edildi

Ahmet Kural Hakkında Hazırlanan İddianame Kabul Edildi

Şarkıcı Sıla’ya yönelik hakaret, tehdit ve basit tıbbi yaralama suçlarından 5 yıla kadar hapsi istenen oyuncu Ahmet Kural hakkında düzenlenen iddianame kabul edildi.

7 MART’TA HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosunca Ahmet Kural hakkında yürütülen soruşturma sonunda hazırlanan iddianame, gönderildiği İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından incelendi. Sanık Kural’ın, “hakaret, tehdit ve kasten yaralama” suçlarından 5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istenen iddianameyi kabul eden mahkeme, ilk duruşma günü olarak da 7 Mart 2019’u belirledi.

“ASILSIZ İFTİRA, YARGISIZ İNFAZ” DEMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde Sıla’nın şiddet iddialarından dolayı adliyeye giderek hakkındaki suçlamalara cevap veren Ahmet Kural, savcılıktaki ifadesinde sonra basın mensuplarına şöyle konuşmuştu: “Konuyla ilgili açıklamayı sadece resmi makamlara yapacağım. İçeride ifademi verdim, Türk adaletine güveniyorum. Benim için her konuda yeni bir başlangıç. Böyle bir olayın içinde olduğum için herkesten tekrar özür diliyorum. Asılsız iftira, yargısız infaz yapanlara şunu söylüyorum; haksız olmak haksızlığa uğramaktan daha acıdır.”

İDDİANAMEDEN

İddianamede, oyuncu Ahmet Kural “sanık”, şarkıcı Sıla “müşteki” olarak yer alıyor. Ahmet Kural’ın ifadesine yer verilen iddianamede, Kural’ın olay günü tartışma sırasında “Git buradan seni öldürürüm. Dışarı çıkmayacaksın. Sen dayak istiyorsun. Bak şimdi neler oluyor.” şeklinde sözlerle tehdit ve hakarette bulunduğu Sıla Gençoğlu’nun basit tıbbi müdahale ile giderilebilir mahiyette yaralanmasına neden olduğu kaydediliyor.

Dosyada bulunan tüm CD kayıtlarına dair bilirkişi incelemesi yaptırıldığı anlatılan iddianamede, taraf avukatlarının sunduğu CD’lerdeki kayıtlar arasında 6 saniyelik fark bulunduğu, bunun dışında her iki görüntünün aynı olduğu ifade ediliyor.

İddianamede, sanık Kural’ın “hakaret, tehdit ve kasten yaralama” suçlarından 1 yıl 1 aydan 5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor.

Adli Tıp, Adli Tıp, “Sıla’nın Morlukları Gerçek Değil” İddialarını Yalanladı: Rapor Hazırlamadık Savcılık, Sıla'ya Şiddet Uyguladığı İddia Edilen Ahmet Kural'ın 5 Yıl Hapsini Talep EttiSavcılık, Sıla’ya Şiddet Uyguladığı İddia Edilen Ahmet Kural’ın 5 Yıl Hapsini Talep Etti Adli Tıp, Sıla Gençoğlu'nun Vücudundaki Morlukların Orijinal Olmadığını Tespit EttiAdli Tıp, Sıla Gençoğlu’nun Vücudundaki Morlukların Orijinal Olmadığını Tespit Etti Sıla'nın Avukatından Çok Konuşulacak İddia: Kural'ın Adli Tıp İncelemesi Parayla YazdırıldıSıla’nın Avukatından Çok Konuşulacak İddia: Kural’ın Adli Tıp İncelemesi Parayla Yazdırıldı Ahmet Kural, Sıla Gençoğlu'nu Darp Ettiği İddia Edilen Evinden TaşınıyorAhmet Kural, Sıla Gençoğlu’nu Darp Ettiği İddia Edilen Evinden Taşınıyor Kaynak: DHA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: