• DOLAR
  5,2788
  % -0,00
 • EURO
  5,9724
  % 0,13
 • ALTIN
  224,6513
  % 0,22
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Ağrı’ya 3 milyarlık yatırım yapıldı

Ağrı’ya 3 milyarlık yatırım yapıldı

Çeşitli incelemelerde bulunmak üzere kente gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Valilik ve Polisevi ziyareti sonrası AK Parti İl Başkanlığına geçti.

“TOPLANTILAR YAPIYORUZ”

Türkiye’nin her ilini ziyaret ettiklerini ve çalışmaları uygun incelediklerini anlatan Kurum, “Bu ziyaretler içerisinde sahalarımızı geziyoruz, projelerimize bakıyoruz, vatandaşımızın problemlerini çözme noktasında toplantılar yapıyoruz.” dedi.

Ağrı’nın gelişmişlik sıralamasına da değinen Kurum, 80. sıradaki kentin bulunduğu noktadan yukarılara çıkarılması gerektiğini ifade etti. Kurum, “Onu çıkarabilmek için 1/100 bin ölçekli bir planlama çalışması yapacağız ve ilçeleri de kapsayacak. Bu, nüfusun artışını, istihdamı, ekonomi, sanayi, organize sanayi bölgesini entegre tesis ihtiyacını içeren bir alıştırma olacak. Bu çalışmada da inşallah Sızı’nın 2023’nü, 2053’ünü, 2071’ini hesap edecek bir alıştırma olacak. Bunu da 1/100 bin ölçekli plana koyduğumuz vakit şehir halkı geleceğe daha kesin adımlarla gidecek ve bu şekilde çarpık kentleşmenin de önüne geçmiş olacağız. Bu manada da bu çalışma fazla kayda değer.” diye konuştu.

Kurum, Ağrı Devlet Hastanesi yanında TOKİ’ye ait 100 bin metrekarelik alanın da Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yapılması amacıyla Afiyet Bakanlığına devredildiğini belirtti. Sızı Belediyesi göre yapımı aralıksız halk müziği bahçesinden de laf eden Kurum, özelliği bakımından projenin manâlı bir kazanım olacağını vurguladı.

Ağrı'ya 3 milyarlık yatırım yapıldı

AĞRI’YA 3 MİLYAR LİRALIK YATIRIM

Parkın açılışının kentin kurtuluş günü olan 15 Nisan’da yapılmasını planladıklarını anlatan Kurum, “Biz 1994’de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan sosyal belediyeciliği öğrendik. Sosyal belediyecilikle Türkiye 1994 yılında tanıştı ve 2002 yılında AK Parti iktidarıyla son 16 yılda bütün şehirlerimizde vatandaşlarımıza sosyal, kültürel, ekonomik anlamda yapılması gereken bütün yatırımları yapmaya çalıştık. Yalnızca ve yalnızca Bakanlığımızca Sancı ilimize takriben 3 milyar liralık yatırım yaptık.” ifadesini kullandı.

Mart ayında gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Sancı’yı AK Parti belediyeciliği ile sunmak istediklerini sözlerine ekleyen Kurum, bu anlamda partililerden kapı kapı dolaşmalarını istedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: