Adnan Oktar’ın veliahtı itirafçı oldu

Adnan Oktar’ın veliahtı itirafçı oldu

Adnan Oktar ve grubuna yönelik süreç devam ediyor. Bir taraftan örgütten ayrılıp etkili pişmanlık yasasından muamele etmek isteyenlerin sayısı da gittikçe artıyor. 

HOŞ-VARLIKLI KRİTERİ

 

 

Oktar’ın 32 yıldır yakınında yer alan ve veliahtı olarak tanınan işadamı Serdar Dayanık, AKŞAM’a konuştu. İtirafçı olup cezaevinden çıkan Dayanık, kopuşun arkasında vicdanen büyük bir rahatlama yaşadığını söyleyerek şunları kaydetti: Zamanla A9’daki gibi tuhaf bir yaşam biçimi oluştu. ‘Kedicikler’ tartışmalarına sebep oldu. Bu koşul örgütte önemli bir ahlaki dejenerasyonu gözler önüne serdi. Oktar çevresindeki arkadaşlarını seçerken Masonik teknikler kullandığını söylerdi. Hoş-yakışıklı, okumuş ve varlikli olmasına uyarı ederdi. Kendisine aleyhinde duran veya örgütten ayrılmak isteyen kişilere yüzlerce dava açıyordu. Oktar hukuk yolunu bir silah olarak kullanıyordu. o kadar çok sayıda dava açardı ama kişinin ticari hayatını, aile düzenini bitirirdi. 

ÜZERİMDEN AĞIR BİR TARTMA KALKTI

“Örgütten ayrılma konusunda bir iç kopuş daha önce başlamıştı” diyen Dayanık şöyle devam etti: Işlem, cesaretsizliğimi ortadan kaldırdı. Örgütten ayrılmakla üzerimden büyük ve ağır bir tarti kalkmış oldu. Örgütte bulunduğum süreç içerisinde, örgütün talimatları doğrultusunda hareket ederek kalplerini kırdığım, hasar verdiğim kişilerden özür diliyorum.

50 FIRMA ÖRGÜTÜN HİZMETİNDE

2000’de örgüt üyeleri ticari konulara yöneldi. Yurtiçinde ve yurtdışında 50 civarında firmanın örgüte ait olduğunu ya da birlikte kazançlarını örgüte aktardığını değerlendiriyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: