• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Adı Neden İstanbul Havalimanı Oldu? Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı

Adı Neden İstanbul Havalimanı Oldu? Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni havalimanına “paha biçilmez bu şehre yaptığımız böylesine bu büyük eser, işte bunun için adını ‘İstanbul’ verdik. Hayırlı olsun. Yeşilköy’deki Atatürk Havalimanımız, burası tam kapasiteyle hizmete girdiğinde ticari seferlere kapanacak olmakla birlikte havaalanı vasfını koruyacak.” dedi.

“2 BÜYÜK MUTLULUĞU AYNI ANDA YAŞIYORUZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Konuşmasına, “Bugün burada iki büyük mutluluğu bir arada yaşıyoruz. Dünyanın en büyükleri arasında yer alan İstanbul Havalimanımızın açılışını, yurt dışından gelen kıymetli dostlarımızla yapıyoruz. İstanbul Havalimanının bütün dünyaya, bölgemize, ülkemize şanslı olmasını Allah’tan temenni ediyorum.” söyleriyle başlayan Erdoğan, “Cumhuriyetimizin 95. kuruluş yıl dönümünün gururunu da bugün daima birlikte yapıyoruz. Cumhuriyetimizin 95. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun.” diye konuştu.

“İSTANBUL, EN KIYMETLI MARKA”

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’un yalnızca Türkiye’nin en büyük şehri olmadığını, aynı zamanda ülkenin en değerli markası olduğunu belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Şair ne güzel söylemiş: ‘Bu şehr-i İstanbul ki bi misl ü behadır/Bir sengine yek pare Acem mülkü fedadır/Bir gevher-i tek parçadan oluşan iki bahr aralarında/Hurşid-i âlem-tab ile tartılsa sezadır.’ Bunu günümüz Türkçesiyle tekrarlayacak olursak, ‘Bu İstanbul şehri ki, ona çok değerli/Bütün Acem mülkü feda olsun onun tek bir taşına/O Kadar tek bir incidir iki deniz arasında/Yeridir dünyanın güneşi ile tartılsa.’

“ATATÜRK HAVALİMANI AYNI İSİMLE DEVAM EDECEK”

paha biçilmez bu şehre yaptığımız böylesine bu büyük eser, işte bunun için adını ‘İstanbul’ verdik. Şanslı olsun. Yeşilköy’deki Atatürk Havalimanımız, burası bütün kapasiteyle hizmete girdiğinde ticari seferlere kapanacak olmakla birlikte havalimanı vasfını koruyacak. Lüzum havacılık fuarları gerekse başka bazı faaliyetler için Atatürk Havalimanı benzer isimle hizmet vermeyi sürdürecektir. Atatürk Havalimanının bu faaliyetler dışındaki alanları ise söz verdiğimiz şekilde millet bahçesi olarak İstanbul halkının kullanımına açılacaktır. Şu andaki kapalı alanları da inşallah ülkemizin, İstanbul’umuzun en büyük fuarı haline getireceğiz. Dolayısıyla orası Atatürk Havaalanı, burası ise İstanbul Havaalanı olarak isimlendirilecektir. Havalimanımızın ismi de uğurlu olsun.”

İstanbul Havalimanı'nın Adına İlk Yorumlarİstanbul Havalimanı’nın Namına Ilk Yorumlar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: