• DOLAR
  5,3075
  % 0,54
 • EURO
  6,0078
  % 0,72
 • ALTIN
  226,4565
  % 0,43
 • BIST
  101.729
  % -0,96
Adalet Bakanı’ndan Af Açıklaması: Tüm Paydaşlarla Çalışmalarımız Devam Ediyor, Hassasiyetimiz Toplumun Hassasiyetiyle Aynı

Adalet Bakanı’ndan Af Açıklaması: Tüm Paydaşlarla Çalışmalarımız Devam Ediyor, Hassasiyetimiz Toplumun Hassasiyetiyle Aynı

Yargı Bakanı Abdülhamit Gül, MHP’nin af teklifi ile ilgili konuştu. Gül “Tüm paydaşlarla çalışmalarımız devam ediyor. Bu konudaki hassasiyetimiz toplumun hassasiyetiyle benzer” dedi.

Gül’ün konuşmasından satır başları şöyle:

CEMAL KAŞIKÇI

“Soruşturma devam ediyor. Teferruatlar başsavcılıkta. Elde edilen bilgiler başsavcılık tarafından takdir edilecek. Soruşturma rahat bir şekilde yürütülüyor. Kayda Değer olan olayın aydınlatılması. Bu süreci Türkiye fazla tedbirli ve başarılı bir şekilde yönetiyor.”

SUUDİ KONSOLOSLUĞU’NUN ARANMASI

“Adli soruşturma hemencecik başlatıldı. Burası konsolosluk binası. Konsolosluk binasında arama için Suudi devletinin kabulü beklendi. Olayın nasıl olduğunu inceleyecek olan adli mercilerdir.”

BRUNSON’IN TAHLİYESİ

“Fazla tartışmaya neden oldu. ABD’nin de yaptığı kabul edilemez açıklamaları oldu. Hiçbir şekilde yargılamaları yapan Türk yargısı kararını hiçbir yerden etkilenerek vermiş değildir. Dosyadaki delillere göre baktı, karar verdi. Duruşma bir karara vardı. Bu kişi beraat etmedi. Karar mahkumiyettir. Suçlu bulunmuştur. bununla beraber adli yoklama kararını veren de mahkemedir. Burada kararı veren mahkemedir.”

“GEREKÇELİ KARARI BEKLEMEMİZ GEREKİYOR”

“Başından itibaren bu süreç başlatılmış ve sonuçlandırılmıştır. Adli yoklama ve yurtdışı çıkış yasağı kaldırılmıştır. Bilmemiz gereken bu kişinin temize çıkma etmediğidir. Kararı veren mahkemedir. Mahkeme gerekçeli kararı açıklayınca kararın gerekçesini göreceğiz. Gerekçeli kararı beklememiz gerekiyor.”

MHP’NİN BAĞIŞLAMA TEKLİFİ

“Temel hassasiyetimiz toplumun hassasiyetiyle aynı istikamettedir. Bu konuda kararı verecek olan siyasettir.”

CHP’NİN MESLEK BANKASI HİSSELERİ

“Bu anlamda bir egzersiz Meclis gündemine olasılıkla gelecektir. Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu, CHP’ye Atatürk’ün vasiyetini yerine getirmediği için dava açmıştı. Atatürk’ün vasiyeti her iki kuruma bu hisselerin geçmesi, ayakta kalmaları, güçlenmelerine yönelik vasiyettir.”

FETÖ

FETÖ terör örgütünden 32 bin, PKK’dan da 10 bin tutuklu mahkum cezaevlerinde bulunmaktadır. DEAŞ’la ilgili cezaevlerinde 1161 tutsak ve mahkum var.

LOKAL SEÇİMLER

Tayyip Erdoğan, Doğu, Güneydoğu için koskocoman bir mana açıklama etmektedir, AK Parti büyük bir amaç ifade etmektedir. O bölgede de bütün Türkiye’de de, AK Parti bir Türkiye partisidir, en iyi sonucu alacağımıza inanıyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: