• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül: Af Üzerinde Çalışıyoruz

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül: Af Üzerinde Çalışıyoruz

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, MHP’nin Meclis’e sunduğu bağışlama teklifi dışarıda bir affetme yasası taslağı hazırladıklarını açıkladı. Gül, taslağın ‘gereklilik ve zaruretler çerçevesinde toplumdaki hassasiyeti rencide etmeyecek, cinayet adaletini sağlayacak” şekilde hazırlandığını duyurdu.

“DAHA ÖNCE BENZERİNİ YAPTIK”

MHP’nin TBMM’ye sunduğu affetme teklifine ilişkin ise AK Parti Hükümeti’nin keza cinayet adaletini sağlamak hem de infaz sistemiyle ilgili gereksinim olması durumunda denetimli serbestlik ve benzer uygulamalarla ilgili düzenlemeler yaptığını hatırlatan Gül şöyle konuştu:

“BAĞIŞLAMA ÜSTÜNDE ÇALIŞIYORUZ”

“Kesinlikle bu düzenlemeler her zaman bir zaruretten kaynaklanmıştır. Bu tekliften bağımsız olarak ihtiyaçlar ve zaruretler çerçevesinde toplumda hassasiyeti rencide etmeyecek ceza adaletini de sağlama anlamında çalışmalarımız var. Sayın Cumhurbaşkanımızın da talimatlarıyla uygulamacılarla, akademisyenlerle bir teknik egzersiz yapıyoruz.”

“KABAHAT İŞLEYEN BİR KAPIDAN GİRİP DIĞER KAPIDAN ÇIKIYOR”

Yargı Bakanı Gül, “Suç işleyen bir birey karakolun bir kapısından girip diğer kapısından çıkıyor. Bu da insanların adalet duygusunu rencide ediyor. ‘Yapanın yanında kar kaldı, kalıyor’ algısı insanların kendine, topluma ve devlete olan güveni zedeliyor” dedi.

“MECLİS’İN TAKDİRİNE SUNACAĞIZ”

“Büyük suçlar da minik suçlardan yola çıkıyor” diyen Bakan Gül, “Fakat suçlar cezasız kalınca tekerrür ediyor, daha büyüğünü yapıyor. Biz bu konuyla ilgili de toplumda adalet duygusunu cezasızlık algısını ortadan kaldıracak, az da olsa cezasını çekeceği, ıslah olacağı model üstünde çalışıyoruz. Çalışmamızı tamamlandığında Meclis’in takdirine sunacağız.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: