• DOLAR
  5,3121
  % 0,63
 • EURO
  6,0105
  % 0,77
 • ALTIN
  226,4565
  % 0,43
 • BIST
  101.729
  % -0,96
Açtığı Davayla ‘Andımız’ Tartışmalarını Başlatan Kamu-Sen’den Yeni Açıklama Geldi

Açtığı Davayla ‘Andımız’ Tartışmalarını Başlatan Kamu-Sen’den Yeni Açıklama Geldi

Açtığı davayla ‘Andımız’ tartışmalarını gündeme getiren Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Danıştay 8. Dairesinin kararıyla ilgili, “Türkiye Halk-Sen olarak Andımız okullarda okutulana değin bu mücadeleyi sürdüreceğiz.” dedi.

Türkiye Halk-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci

KAHVECİ: BUNUN NE MAHSURU VAR?

Kahveci, Amasya Müftülüğünü ziyaretinin peşinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye Halk-Sen’e alt Türk Eğitim-Sen’in 2013 yılında okullarda öğrenci andının okutulması uygulamasının kaldırılmasıyla ilgili dava açtığını hatırlattı.Kendisinin de Türk Sıhhat-Sen Genel Başkanı olarak benzer konuda dava açtığını gösteren Kahveci, “Bunun niye bu kadar tartışma yarattığını açıkçası anlamakta zorluk yaşıyorum. 1933 yılında başlayan Andımız’ın, çocuklarımızın sabahtan okullara girerken ‘Türk’üm, doğruyum, çalışkanım’ ifadeleriyle başlayarak ‘varlığım Türk varlığına armağan olsun, ne mutlu Türk’üm diyene’ ifadeleriyle sonlanmasının ne mahsuru var? Bu milletin adı Türk milletidir. Bu ahali ağaç kovuğundan çıkmadı, gökyüzünden de gelmedi. Bu coğrafyanın adı Türk coğrafyası, bu devletin adı Türkiye Cumhuriyeti. Dolayısıyla bunu ayrı noktalara getirip ırksa birtakım ifadelerle izahını çok dürüst bulmuyorum.” diye konuştu.

“ANDIMIZI OKUYACAĞIZ”

Okullarda öğrenci andının okutulması için gereken mücadeleyi verdiklerini, vermeye de devam edeceklerini dile getiren Kahveci, “Türkiye Millet-Sen olarak Andımız okullarda okutulana dek bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Cuma günü saat 11.00’de Ankara’da Birinci Meclis önünde, Türkiye genelinde de aynı zamanlı olarak basın açıklamaları yapacağız. Hep bir ağızdan Andımız’ı okuyacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: