• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,4309
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Acilde doktorun gözüne biber gazı sıkan hasta yakını

Acilde doktorun gözüne biber gazı sıkan hasta yakını

Kayseri Kent Hastanesi Kadın Doğum ve Acil Servisinde 7 Kasım tarihinde yaşanan olayda, ivedi servise başvuruda yer alan bir hastanın özel hastaneye sevk edilmesi istendi. Yapılan muayenede Uzm. Dr. M. Bertan Demir, tedavinin Kent Hastanesinde mümkün olduğunu ve sevk işleminin gerçekleşmeyeceğini hastaya iletti.

DOKTORUN GÖZÜNE BİBER GAZI SIKTI

Sevk işleminin olmayacağını öğrenen hasta ve yakını, görevli doktora hakaret taşıyan sözler sarf ettikten sonradan çantasından çıkardığı biber gazını doktorun gözüne sıktı. Sıkılan biber gazından serviste bulunan sağlık durumu çalışanları ve hastalar da etkilendi.

Uzm. Dr. M. Bertan Demir çare altına alınırken, serviste çalışanlar ve hastaların biber gazından daha artı etkilenmemesi için ortamdan uzaklaştırıldı.

“HUKUKI OLMAYAN İSTEKLER BİZİ ZOR DURUMDA BIRAKIYOR”

Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İlhami Çelik, yaşanan olayın kendisini derinden üzdüğünü ve adli sürecin başladığını belirterek, “Biz hastalarımıza kaliteli sağlık hizmetini arzetmek için çaba sarf ederken hasta ve yakınlarının hukuki olmayan istekleri bizleri mağdur durumda bırakmaktadır. Bu hukuki olmayan istekler yüzünden de özveriyle çalışan personelimize ve bizden acil hizmet bekleyen hastalarımıza zarar verilmesi moralimizi bozmakta, bizi üzmektedir. Hastalarımız için verilebilecek afiyet hizmetini en üstteki düzeyde sunmayı kendimize ilke edinmiş ve bu yolda ilerlemekteyiz. Dileğim böyle olayların bundan böyle yaşanmamasıdır” dedi.

Uzm. Dr. M. Bertan Demir

“BAĞLILIKLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Şiddete maruz kalan Uzm. Dr. M. Bertan Demir ise “Artık bu cins olaylar yaşanmasın. Bizler sağlık personeli olarak gece gündüz demeden fedâkarca çalışıyoruz. Hastalarımız için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Lakin hastalarımız bundan böyle bizim yetkilerimizi aşan şeyler isteyip bunu yapamayacağımızı söylediğimizde de şiddete başvuruyor. Dahası onların bu hali yalnızca bize yok artık topluma da zarar veriyor. Bu durumu keza kendi adımıza ayrıca de hastalarımız namına kuvvetle kınıyoruz ve bundan böyle bu cins olayların yaşanmamasını istiyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: