• DOLAR
  5,2900
  % 0,12
 • EURO
  6,0040
  % 0,12
 • ALTIN
  228,4183
  % 0,19
 • BIST
  101.742
  % 0,01
ABD’li eski diplomattan Kaşıkçı eylemi

ABD’li eski diplomattan Kaşıkçı eylemi

ABD’nin 2003 yılında Irak’ı işgali sebebiyle 16 takvim diplomatik görevinden istifa ederek hayatına aktivist olarak devamlı ABD’li Ann Wright, Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu önünde kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili basın açıklaması yaptı.  

Davetli olduğu bir konferans için bir süredir İstanbul’da yer alan, ABD’li eski diplomat Ann Wright, gece saatlerinde Beşiktaş’taki Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu önüne geldi.

‘’Cemal Kaşıkçı’nın öldürüldüğüne inanıyorum’’

Elinde Kaşıkçı’nın fotoğrafını içeren Wright, Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’na girdikten sonradan kendisinden yeniden haber alınamamasının, uluslararası bir hastalık oluşturduğunu belirterek kayıp gazetecinin öldürüldüğüne inandığını söyledi.

Wright, ‘’Kıymetli bir gazeteci olan Cemal Kaşıkçı için bu gece buradayım. Ona olanlardan tüm dünya rahatsız. Cemal Kaşıkçı’nın öldürüldüğüne inanıyorum. Bu korkunç canice nedeniyle buraya gelip bunları söylemek istedim. Suudi Arabistan yönetimi, gazetecilerin öldürülmesine son vermeli, Yemen’de yüzlercesi gerçekleşen insan ölümlerine son vermeli.’’ diye konuştu.  

“Suudi Arabistan yönetiminin bu cinayeti işlediğini düşünüyor musunuz?” şeklindeki soruya, Wright, “Burada bir araştırma yapılıyor, tamamlanacak ve bize bir şeyler söylenecek. Burada ödev yapan gazetecilerin taşıdığı genel kanı da onun öldürüldüğü yönünde. Yapılan araştırmalardan kesin bir netice çıkmadı ancak şu an ortaya çıkan tabloya kadar Kaşıkçı’nın Konsolosluk’ta öldürüldüğünü düşünüyoruz. İnsan hakları savunucularının ayağa kalkması gerekiyor. Bağımsızlık için, gazetecilerin özgürlüğü için sesimizi yükseltmemiz gerekiyor. Suudi yönetimi yaptıklarına artık bir son vermeli.” yanıtını verdi.

öne çıkan haberler

F.Bahçe’de 2. dalga! Olaylar durulmuyor

Burak ve Emre’den Arda Turan açıklaması!

Cengiz Ünder için rekor aidat!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: