ABD’de kan donduran olay!

ABD’de kan donduran olay!

Geçen hafta çarşamba günü cesetleri Hudson Nehri’nde vücutları birbirine bant ile bağlanmış şekilde bulunan, Virginia eyaletine emrindeki Fairfax bölgesinde yaşamış Tala (16) ve Rotana Farea (22) kardeşlerin ölümüne ilişkin hala birçok soruya cevap bulunamadı.

Kız kardeşlerin New York ve New Jersey eyaletlerini birbirine bağlayan George Washington Köprüsünden atlayarak intihar ettikleri ileri sürülse de konuya ilişkin adli tıp raporu bekleniyor.

Genç kızların vücutlarında travmaya rastlanmaması dikkati çekiyor. Polis, böylece genç kızların köprüden atlamış olma ihtimalinin düşük olduğunu kaydetti. 
Fairfax Polis Departmanından yapılan açıklamada, kız kardeşlerden en son 24 Ağustos’ta haber alındığı ve 12 Eylül’de kayıp ihbarı yapıldığı belirtildi.

BÜYÜKELÇİLİK ÇELİŞKİSİ

Polis yetkililerine tarafından, ölen kızların annesi, cesetler bulunmadan bir gün önce Suudi Arabistan’ın Washington Büyükelçiliğinden arandığını aktardı. 
Buna kadar, büyükelçilik, kızlarının siyasi sığınma talep etmesi sebebiyle aileden ABD’yi terketmelerini istedi.

Suudi Arabistan’ın Washington Büyükelçiliğinden bir yetkili CNN’e yaptığı açıklamada, elçiliğin genç kızların sığınma başvurusundan farkında olduğunu oysa bu konuda aileyle irtibata geçilmediğini bildirdi.

Genç kızların neden New York’a geldiği konusunda da hala birbiriyle çelişen iddialar ortaya atılıyor.

SUUDİ ARABİSTAN’IN NEW YORK BAŞKONSOLOSLUĞU AVUKAT GÖREVLENDİRDİ

ÖTE YANDAN Suudi Arabistan’ın New York Başkonsolosluğu’ndan yapılan yazılı açıklamada, olayın yakından peşine düşüp takip edildiği ve konuya ilişkin bir avukat görevlendirildiği belirtildi.

Kardeşlerin cesetleri, geçen hafta çarşamba günü Hudson Nehri’nin New York kıyısına vurmuş, yoldan geçenlerin ihbarı üzerine durum polise bildirilmişti. 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: