• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
ABD Basınından Kan Donduran İddia: Kaşıkçının Cesedi 7 Dakikada Parçalandı

ABD Basınından Kan Donduran İddia: Kaşıkçının Cesedi 7 Dakikada Parçalandı

CNN International, İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğuna girdikten daha sonra haber alınamayan gazeteci Cemal Kaşıkçı hakkında yeni bir iddia ortaya attı.

ABD merkezli CNN International televizyonu, bir Türk yetkiliye dayandırdığı haberde Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürüldüğünü bildirdi. Medya kuruluşu, benzer haberinde Kaşıkçı’nın öldürüldükten daha sonra cesedinin parçalara ayrıldığının iddia edildiğini belirtti.

KAŞIKÇI’NIN CESEDİNİ KESME İŞLEMİ 7 DAKİKA SÜRDÜ

CNN’in haberinden kısa vakit daha sonra Katar merkezli haber kanalı Al Jazeera’de Cemal kaşıkçı olayıyla ilgili olarak flaş bir haber verdi.

Kanalın ismini vermediği bir Türk kaynağa dayandırdığı habere göre, Cemal Kaşıkçı, konsolosluk binasında öldürüldükten sonra cesedi burada parçalara ayrıldı. 7 dakika süren cesedin parçalama işlemini ise Suudi otopsi uzmanı Salah Mohammed al-Tubaigy’i gerçekleşirdi. Suudi otopsi uzmanı bu kan donduran işlemi gerçekleştirirken yanında bulunan öteki Suudilere müzik dinlemeleri tavsiyesinde bulundu.

Al Jazeera’nin ismini açıklamadığı Türk kaynağa dayandırdığı haberin bir öteki ayrıntısına kadar ise, tüm bu işlemler Başkonsolosun odasında gerçekleştirildi.

“ÖLDÜRÜLDÜĞÜNE DAİR DELİLE ULAŞILDI”

Gün içinde Milletlerarası haber ajansı AP’den de bir iddia gelmişti. AP, ‘Türk polisi, Cemal Kaşıkçı’nın öldürüldüğüne dair delile ulaştı’ şeklinde iddiada bulunmuştu.

İsrail'den Cemal Kaşıkçı'nın Kaybolmasına İlk Yorum: Suudi Arabistan'a Güveniyoruzİsrail’den Cemal Kaşıkçı’nın Kaybolmasına Ilk Yorum: Suudi Arabistan’a Güveniyoruz Washington Post: 'Kaşıkçı'yı Öldüren Ekipten' 7 Kişinin Pasaport Bilgilerine UlaştıkWashington Post: ‘Kaşıkçı’yı Öldüren Ekipten’ 7 Kişinin Pasaport Bilgilerine Ulaştık Kaşıkçı Soruşturması Kapsamında Suudi Başkonsolosu'nun Evinde Yapılacak Olan Arama İptal EdildiKaşıkçı Soruşturması Kapsamında Suudi Başkonsolosu’nun Evinde Yapılacak Olan Arama İptal Edildi ABD Basınından Bomba İddia: Cemal Kaşıkçı'nın Cesedi Parçalara AyrıldıABD Basınından Bomba Bahis: Cemal Kaşıkçı’nın Cesedi Parçalara Ayrıldı ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Kral Selman'a Cemal Kaşıkçı Soruşturması İçin Teşekkür EttiABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Kral Selman’a Cemal Kaşıkçı Soruşturması İçin Teşekkür Etti Cemal Kaşıkçı Olayında Yeni Gelişme! Konsolosluktan Sonra Konut da AranacakCemal Kaşıkçı Olayında Yeni Gelişme! Konsolosluktan Sonradan Konut da Aranacak Suudi Arabistan Başkonsolosu Ülkesine DöndüSuudi Arabistan Başkonsolosu Ülkesine Döndü Türk Yetkiliden, Cemal Kaşıkçı Açıklaması: Başkonsolustuktan Toprak ÇıktıTürk Yetkiliden, Cemal Kaşıkçı Açıklaması: Başkonsolustuktan Toprak Çıktı BM, Kaşıkçı Krizi İçin Konsolosluk Çalışanlarının Dokunulmazlığının Kaldırılmasını İstediBM, Kaşıkçı Krizi İçin Konsolosluk Çalışanlarının Dokunulmazlığının Kaldırılmasını İstedi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: