• DOLAR
  5,3194
  % 0,02
 • EURO
  6,0377
  % -0,05
 • ALTIN
  227,6534
  % 0,56
 • BIST
  103.186
  % 0,67
65 yaşındaki kadının akciğerinden ceviz parçası çıktı

65 yaşındaki kadının akciğerinden ceviz parçası çıktı

Uzun süredir nefes darlığı, geçmeyen öksürük, ateş ve halsizlik gibi şikâyetleri yer alan Melek Akkuş’a gittiği sıhhat merkezlerinde zatürre de dâhil çok kapsamlı tedaviler uygulandı. Buna karşın şikâyetleri devam eden Akkuş, son olarak İzmir’deki bir hastaneye başvurdu. Bütün ceset taraması PET/BT filmi ile bronkoskopik işlemlere karşın Melek Akkuş’un hastalığına tanı konulamadı.

65 yaşındaki kadının akciğerinden ceviz parçası çıktı

KANSERLİ KİTLE GİBİ GÖZÜKTÜ

Bu sürecin ardından Akkuş’a akciğer kanseri olabileceği söylendi. Çabuk bir şekilde ameliyata alınan kadının kanser olmadığı, yıllar önce boğazına kaçtığı değerlendirilen ceviz parçasının akciğerine yerleşerek kanserli kitle sanki bir dış görünüş oluşturduğu anlaşıldı.

SEVİNCİNİ AİLESİ VE DOKTORLARIYLA PAYLAŞTI

Üç ay baştan başa kanser olduğunu sanan Melek Akkuş, ameliyattan daha sonra aldığı haberle hem büyük bir şaşırma yaşadı hem de çok sevindi. Sevincini ailesi ve doktorlarıyla paylaşan Akkuş, “Eşimi akciğer kanserinden kaybettim. Onunla benzer kaderi paylaşacağımı sandım. Ameliyattan sonradan, yıllar öncesinde farkında olan olmadan yuttuğum ceviz kabuğunun ciğerimi harap ederek bere oluşturduğunu ve kanser olmadığımı öğrenince çok mutlu oldum. Sağlığıma kavuştuğum için fazla mutluyum, bitmiş doğmuş gibiyim” dedi.

65 yaşındaki kadının akciğerinden ceviz parçası çıktı

TEHLIKELI SONUÇLARA YOL AÇABİLİR

Tanıdık Olmayan beden aspirasyonlarının çok tehlikeli sonuçlara yol açabileceğini ve kanserle karıştırılacak belirtiler verebileceğini söyleyen göğüs cerrahisi uzmanlarından Doç. Dr. Kenan Can Ceylan ise şaşırtıcı vaka ile ilgili şunları aktardı:

“Tanıdık Olmayan ceset aspirasyonları fark edilmediğinde fazla sinsi bir şekilde önemli ve tehlikeli sonuçlara sebebiyet verebiliyor. Hastamızda görüldüğü gibi tedaviye rağmen geçmeyen öksürük, solunum yetmezliği, halsizlik, ağrı gibi belirtiler kanser hastalarında da görüldüğü için tanısal karışıklıklara neden olabilir. Hastamıza sorduğumuzda tanıdık olmayan beden yutmasına ait bir olay hatırlamadığını öğrendik. Bu şart çocuklarda daha sık görülmesine karşın erişkin hastalarda daha nadir görülür.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: