• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
6 Yıllık Hukuk Mücadelesini Kazandı: Annesinin ‘Yakını’ Babası Çıktı

6 Yıllık Hukuk Mücadelesini Kazandı: Annesinin ‘Yakını’ Babası Çıktı

İzmir’de yaşayan Berrin Aşık’ın (47), annesi Rezzan Acül’ün yıllarca kendisine ‘Yakınım’ diyerek, tanıttığı iş insanı Halim Bükcüoğlu’na (71) karşısında açtığı babalık davası sonuçlandı. Berrin Aşık’ın, babalığı inkar eden Bükcüoğlu’na karşı açtığı babalık davası, Bükcüoğlu’ndan duruşma kararıyla ve polis zoruyla alınan DNA testleri için kan ve doku örneklerinin uyuşması sonucunda anlaşıldı. İki çocuk annesi Berrin Aşık şimdi babası olduğu duruşma kararıyla tespit edilen Halim Bükcüoğluna aleyhinde 500 bin TL’lik tazminat davasının karara bağlanmasını bekliyor.

Berrin Aşık’ın annesi Rezzan Acül, seneler önce amaçlamak için Almanya’ya gitti; ama eşi Mehmet Acül Türkiye’de kaldı. Rezzan Acül, güya, Almanya’da meslek insanı Halim Bükcüoğlu’yla aşk yaşadı ve bu ilişkiden 1971 yılında Berrin Aşık dünyaya geldi. Acül, Berrin Aşık’ı Türkiye’ye getirdi ve bebeğin kendisinden olduğunu söylediği kocası Mehmet Acül’ün nüfusuna kaydettirdi. Bir vakit sonradan biyoloji ile ilgili baba Halim Bükcüoğlu, kızını görmek isteyip gelince Rezzan Acül, iş insanını ayrıca kızına keza de kocasına ‘Yakınım’ diye tanıttı. Bu Nedenle Bükcüoğlu, kızıyla yakın olma kurdu. Takriben 20 sene önce de Berrin Aşık’a hakiki babasının kendisi olduğunu ifade eden Bükcüoğlu, kütüğüne alabilmesi için kızından babalık davası açmasını istedi. Bunun üstüne Aşık, dava açtı; ancak Bükcüoğlu’nun isteğiyle ve bu kere de hakiki babasının kendisinin olmadığını söylemesi üstüne davayı geri çekti.

KABIR AÇILDI, ACÜL’ÜN BABASI OLMADIĞI BELİRLENDİ

Kafası karışan Berrin Aşık sonradan İzmirli avukat Varol Turbay’a danıştı. Aşık, 2012 yılında, Halim Bükcüoğlu’na ayrıca babalık keza de babalığı benimsemediği ve kendisine sahip çıkmadığı gerekçesiyle, 500 bin TL’lik tazminat talebiyle iki öbür dava açtı. Babalık davasının görüldüğü İzmir 16’ncı Aile Mahkemesi’nin kararıyla 19 yıl önce ölen Mehmet Acül’ün mezarı 2014 yılında açıldı. Doku örnekleri alınan Acül’ün, Berrin Aşık’ın hakiki babası olmadığı anlaşıldı. Bu kararın kesinleşmesinin ardındaki duruşma heyeti, takriben 1 sene önce Halim Bükcüoğlu’dan kan ve doku örneği alınıp, DNA testi yapılmasına karar verdi. Oysa Bükcüoğlu, 8 ay baştan başa misal vermedi. Duruşma tarafından Bükcüoğlu hakkında yakalama ve zor kullanarak getirme kararı çıkarıldı. Bükcüoğlu,geçen mayıs ayında, İstanbul’da polis ekiplerince yakalanıp, Kartal Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Bükcüoğlu’dan kan ve doku örnekleri alındı.

MAHKEME, AŞIK’I HAKLI BULDU

İzmir Adli Tıp Kurumu’nda yapılan DNA testinin sonuçlarına kadar, Halim Bükcüoğlu’nun, Berrin Aşık’ın yüzde 99,99 biyoloji ile ilgili babası olduğu belirlendi. DNA testinin sonucunun bildirilmesinin arkasında yapılan son duruşmada başat, Bükçüoğlu’nun, Aşık’ın babası olduğuna karar verdi.

SIRADA TAZMİNAT DAVASI VAR

Berrin Aşık, derhal İzmir 6’ncı Asliye Hukuk Mahkemesi’nde 500 bin TL tazminat istemiyle açtığı, duruşması 25 Aralık’ta yapılacak olan davanın sonucunu beklemeye başladı.Senelerdir çoğu işte çalıştığını ve sefalet çektiğini gösteren Berrin Aşık, “Ben inanmadığım bir davayı zaten açmazdım. 2 çocuğumla birlikte fazla kuvvet günler yaşadım, sonunda babam olduğu kesinleşti” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

 1. Hello There. I found your blog using msn. This is an extremely well
  written article. I’ll make sure to bookmark it and return to read more of
  your useful information. Thanks for the post. I will certainly return.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: