• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
4 milyon 400 bin çocuğa trafik eğitimi verildi

4 milyon 400 bin çocuğa trafik eğitimi verildi

İçişleri Bakanlığından, “Çocuklar İçin Trafik Eğitimi Projesi” kapsamında bu yıl 700 bin çocuğun trafik güvenliği eğitimi aldığı ve bugüne değin takriben 4 milyon 400 bin öğrenciye eğitim verildiği bildirildi.

3-17 YAŞ ARALIĞI

Bakanlıktan yapılan yazılmış açıklamada, 3-17 yaş aralığındaki çocukların trafik kuralları konusunda bilgilendirilmeleri, aile bireylerinin trafik kazaları ile ilgili farkındalıklarının artırılması ve bu alanda kamuoyu oluşturulması amacıyla Aile, Egzersiz ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliğiyle, OPET Petrolcülük AŞ sponsorluğunda “Çocuklar İçin Trafik Eğitimi (Trafik Dedektifleri) Projesi”nin hayata geçirildiği anımsatıldı.

Proje zarfında bu sene 700 bin çocuğun trafik güvenliği eğitimi aldığı ve sene sonuna kadar 1,5 milyon çocuğun bu eğitimi almasının hedeflendiği açıklanmış açıklamada, bugüne değin da takriben 4 milyon 400 bin öğrenciye eğitim verildiği kaydedildi.

4 milyon 400 bin çocuğa trafik eğitimi verildi

JANDARMA DA PROJEYE DAHİL OLDU

Açıklamada, köy ve kırsal alanlarındaki çocukların da bu eğitimlerden yararlanabilmesi nedeniyle Jandarma Genel Komutanlığının da projeye dahil edildiği bildirildi.

Keza, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Radyo Televizyon Kurumunun iş birliğiyle mektep öncesi eğitim, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinde “trafik güvenliği bilinci” oluşturulması ve trafik kuralları konusunda aklıselim davranışlar sergileyecek bireylerin yetiştirilmesi amacıyla “Öğrencilerde Trafik Bilincinin Geliştirilmesi İşbirliği Protokolü” bu sene eylül ayında imzalanmıştı.

4 milyon 400 bin çocuğa trafik eğitimi verildi

4 milyon 400 bin çocuğa trafik eğitimi verildi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: