• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
3’ü kadın 7 DEAŞ üyesi yakalandı

3’ü kadın 7 DEAŞ üyesi yakalandı

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) kadar Kayseri’nin Talas ve Melikgazi ilçelerinde yapılan operasyonda DEAŞ terör örgütünün Göç ve Lojistik Komitesi Türkiye sorumlusu ‘Abu Jafar’ kod adlı kişi ile irtibatlı olduğu belirlenen aralarında Türkiye sorumlusu Abu Jafar’ın kardeşlerinin ve akrabalarının yer aldığı kişilere yönelik yapılan operasyonda Rusya Uyruklu Rashid Enıkeev, Elana Rakhmanova, Suriye Uyruklu Mahmud Şeyh Muhammed, Sümeyye Şeyh Muhammed, Ahmad Alakel, Minah Muhammed Al Ali, Mısır Uyruklu Nada Ahmed M. yakalandı.

Rus DEAŞ Rashıd Enıkeev bütün dünyada aranıyordu

Gözaltına alınan DEAŞ üyelerinin evlerinde yapılan aramada fazla sayıda sahte pasaport, dijital materyal ve örgütsel doküman ele geçirildi.

Gözaltına alınan DEAŞ üyelerinden Rashid Enikeev milletlerarası seviyede terörizm suçundan arandığı, halen DEAŞ içinde faaliyet yürüttüğü, DEAŞ terör örgütü kadar GSM aracılığı ile örgüt içi kullanılan kuytu haberleşme üzerinden örgüt üyelerine direktifler verdiği, DEAŞ terör örgütü içinde faaliyet yürütürken, ölen terör örgütü mensuplarının eşlerini Suriye’den firari yollarla getirerek Türkiye’ye yerleştirdiği belirlendi.Gözaltına terör örgütü üyeleri sorgularının arkasından Kayseri Adli Tabipliğine getirilerek sağlık durumu kontrolünden geçirildi. Muayeneye tekerlikli sandalye ile gelen terör örgüt üyelerinden biri, polis kadar kucaklanarak polis minibüsüne bindirilerek adliyeye gönderildi.

 

 

öne çıkan haberler

Büyük bomba! Zico ve Alex

Makyajı silince reel ortaya çıktı

Jailson’da korkutan değişkenlik

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: