• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
33 Kişinin Teröristlerce Katledildiği Köyde 25 Yıldır Gece Gündüz Nöbet Tutuyorlar!

33 Kişinin Teröristlerce Katledildiği Köyde 25 Yıldır Gece Gündüz Nöbet Tutuyorlar!

Terör örgütü PKK’nın 1993’te Erzurum’un Çat İlçesine ast Yavi Mahallesi’nde 5’i çocuk 33 vatandaşı katletmesinin acısı hala dinmedi. Yavililer o karanlık geceden sonra 25 yıldır köyde nöbet tutuyor.25 yıldır köyde nöbet tutuyor. Mahallede 20’si resmi toplam 97 gönüllü korucu bulunuyor.

97 GÖNÜLLÜ KORUCU 25 YILDIR KÖYDE NÖBET TUTUYOR

Sabahleyin gazetesinden Erhan Öztürk’ün haberine kadar, genç ihtiyar demeden 50 köylüyü kahvehaneye toplayıp üzerlerine kurşun yağdıran teröristlerin yaptığı barbar katliam yürekleri dağlamıştı. O katliamda kimi babasını, kimi eşini, kimi de nişanlısını kaybeden Yavililer o karanlık geceden daha sonra 25 yıldır köyde nöbet tutuyor. Mahallede 20’si devlete ait toplam 97 gönüllü korucu bulunuyor. Yavi’de 24 saat nöbet tutan o aslanlar ve köylüler yaşananları anlattı.

KAHVEMİZ BU HAIN SALDIRIDAN SONRA 5 YIL KAPALI KALDI

Katliamda kahvehaneyi işleten kardeşleri Hacı ve Rasim Yavilioğlu’nu kaybeden Salih Yavilioğlu, “Kahvemiz bu hain saldırıdan sonradan 5 yıl kapalı kaldı. Köylülerin ricası, ısrarı üzerine her yerde açtıp 1998 yılında markete çevirdik. İki kardeşimi ve köylülerimizi kaybettim. Onların acısı her an yüreğimde” dedi. Terör örgütünün öldürmek için kahveye doldurduklarından biri de Bünyamin Asistan’ydı (38).

“HERKESİ KÖY KAHVEHANESİNE TOPLADILAR, RAST GELE ATEŞ ETTİLER”

Köyde koruculuk yapan Tezgâhtar, alçak atak olduğu zaman henüz 15 yaşındaydı. Asistan “Alçak saldırıyı hiç unutmadım. Askeri kıyafet giyen teröristler köy kahvehanesine herkesi topladılar ve rastgele alev ettiler. Vücuduma 5 kurşun isabet etti. Şehit olan köylülerden birisi benim üzerime düştüğü için sağ kurtuldum…”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: