• DOLAR
  5,3075
  % 0,54
 • EURO
  6,0078
  % 0,72
 • ALTIN
  226,4565
  % 0,43
 • BIST
  101.729
  % -0,96
2018 KYK burs başvuruları başladı | e-Devlet giriş sayfası

2018 KYK burs başvuruları başladı | e-Devlet giriş sayfası

KYK öğrenim kredisi – burs başvurusu, Yurtkur’un sayfasında dün açıklandığı duyuruldu, KYK burs başvuruları ne zaman bitiyor? Kurum kadar açıklanan bilgiye göre; başvurular 15 Ekim’de başlarken, 21 Ekim 2018 tarihinde saat 23:59’ta bitiyor.

2018-2019 KYK burs ücretleri ne değin, sorusuna verilen cevap; üniversite öğrencileri 500 Türk Lirası, Yüksek Lisans yapan öğrenci, 1.000 Türk Lirası, doktora yapan ise 1.500 Türk Lirası alacak. KYK burs ücretleri ne vakit yatırılacak, sorusunun cevabı ilerleyen günlerde emin kurum göre açıklanacak. Bu ücretlendirme KYK öğrenim kredisi başvurusu yapacak öğrenciler için de geçerli. 

Başvurular yalnızca e-Devlet KYK burs sayfasında gerçekleşiyor. İnternet üzerinden yapılacak başvurularda herhangi bir aidat alınmayacak. 

DIKKAT! e-devlet antre üzerinden başvurular yapılırken, kurumun öğrencilerden tek ricası ve uyarısı; sorulan sorulara eksiksiz-dürüst yanıt vermeleri. Verilen bilgiler 16 kurum göre inceleniyor. Bilgiler eksik veya dürüst olmaması durumunda başvurular geçersiz sayılacaktır.

KYK BURS E-DEVLET SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

MERAK EDİLEN SORULAR

Bir öğrenci aynı anda keza burs hem kredi alabilir mi? Hayır! Kurum tarafından burs bölge öğrenciye kredi verilmiyor. 

KYK öncelik sırası hangi öğrenciler giriyor? Şehit çocukları, (Şehit bekar ise bekar kardeşi), Gazi çocukları, (Gazi bekar ise kendisi). Sağlık kurulu raporu ile %40 ve üstünde engelli olduğu saptama edilen öğrenciler, Anne ve babası vefat etmiş olanlar. Lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına yan Yetiştirme Yurtlarında barınarak tamamlayanlar, Lise ve dengi öğrenimlerini Darüşşafaka Lisesinde tamamlayanlar. Kurum Kuruluş Kanunu gereği, Idare Heyeti kadar belirlenen kıstaslara tarafından Amatör milli sporcu olan öğrenciler, ÖSYM sınavında çiğ puan bazında ilk yüze giren öğrenciler öncelikli olarak burs almaktadır.

KYK öncelik belgesi nasıl alınır? (hangi kurumlardan) Şehit/Gazi çocuğu (Şehit bekar ise bekar kardeşi, evli ise çocuğu//Gazi bekar ise kendisi, evli ise çocuğu)(İlgili Kurum ve Kuruluşlardan alınacak evrak),
Sıhhat kurulu raporu ile %40 ve üstünde engelli olduğu saptama edilen öğrenciler (Bütün teşekküllü devlet hastanesinden alınacak rapor). Lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına alt yetiştirme yurtlarında barınarak tamamlayanlar (Kurumumuz tarafından araştırılmaktadır.). Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar, (Kurumumuz göre araştırılmaktadır.), Amatör milli sporcular (Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğünden, acemi futbolcular Futbol Federasyonundan tasdik edilmektedir.), Anne ve babası vefat edenler, (Kurumumuz kadar Mernis Sisteminden doğrulama edilmektedir.) Ilk yüz öğrencileri (ÖSYM Başkanlığından onaylama edilmektedir.)

öne çıkan haberler

Kendini yerden yere attı

Cengiz Ünder için rekor aidat!

F.Bahçe’de 2. dalga! Olaylar durulmuyor

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: