• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
2018 KPSS ortaöğretim sınav giriş belgesi nasıl alınır?|KPSS imtihan giriş yeri SORGULA!

2018 KPSS ortaöğretim sınav giriş belgesi nasıl alınır?|KPSS imtihan giriş yeri SORGULA!

2018 KPSS ortaöğretim imtihan antre belgesi nasıl alınır?|KPSS sınav antre yeri SORGULA!

KPSS imtihan yerleri adayların erişimine açıldı. Memur olma hayaliyle yaşamış KPSS adaylarının gergin bekleyişi devam ediyor. 2018 KPSS ortaöğretim sınav giriş belgesi nasıl alınır? KPSS sınav antre yeri SORGULA! KPSS ortsöğretim sınav giriş belgesinin açıklandığını duyan vatandaşlar sınav giriş belgesini nasıl alacaklarını merakla aramaya başladılar. Adaylar ÖSYM’nin Aday İşlemleri sayfasından sınava girecekleri yeri öğrenebilir. Peki, 2018 KPSS ortaöğretim sınav antre belgesi nasıl alınır? Imtihan antre belgesi nereden alınır? İşte tüm teferruat haberimizde…

2018 ORTAÖĞRETİM KPSS SINAV YERİ ANTRE BELGESİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

KPSS SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Ölçme, Seçme ve Yatırma Merkezince (ÖSYM), 7 Ekim 2018 tarihinde uygulanacak olan 2018 KPSS ortaöğretim adaylarının, sınava girecekleri yerler açıklandı.

ÖSYM’den yapılan duyuruda, “7 Ekim 2018 tarihinde uygulanacak olan 2018 KPSS Ortaöğretim adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini bildiren Sınava Giriş Belgesine ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 27 Eylül 2018 tarihinde saat 14.10’dan itibaren T.C. kimlik numaraları ve namzet şifreleri ile edinebileceklerdir” denildi. 

2018 KPSS Ortaöğretim için adaylar saat 10.00’dan sonra imtihan binalarına alınmayacak.  

KPSS SINAV YERLERİ NE SÜRE MUHAKKAK OLACAK?

2018-KPSS başvuran adaylar için ayrı ayrı Sınava Antre Belgesi düzenlenecektir. Bu belgeyi adaylar, T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden, ilgili sınav tarihinin yaklaşık 10 gün öncesinden başlamak üzere edinebileceklerdir.

ORTAÖĞRETİM KPSS SONUÇLARI NE SÜRE AÇIKLANACAK?

Ortaöğretim ve Lise mezunlarının girdiği Ulus Personeli Seçme Sınavı sonuçları 8 Kasım 2018 günü açıklanacak. Adaylar sonuçlara ‘2018 Yılı Imtihan ve Netice Tanımlama Takvimi’ ÖSYM’nin internet adresinden erişilebilecek. Sonuçlar posta aracılığıyla iletilmeyecek ve sadece ÖSYM’nin devlete ait sitesinden öğrenilebilecek.

SINAVA GİRERKEN ADAYLARIN YANLARINDA BULUNDURMASI GEREKEN BELGELER!

– 2018 KPSS sınava giriş belgesi,

-Nüfus Cüzdanı ya da Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı ya da geçerlilik süresi dolmamış pasaport,

– Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona antre işlemlerinin vaktinde yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en düşük 1 saat önce hazırlanmış bulunmaları zorunludur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: