• DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
15 yıl sonra kana kana su içti

15 yıl sonra kana kana su içti

İstanbul’da yaşayan Erdoğan Harput, 15 yıl önce böbrek taşına emrindeki olarak iki böbreği de hasar görünce diyalize girmeye başladı. Yıllarca İstanbul’da böbrek nakli için sıra bekleyen Harput’a, bir türlü nakil için beklediği sıra gelmedi. Harput, 3 ay önce ise ÇOMÜ Organ Nakil Merkezi’ne başvurdu. 3 çocuk babası Harput, böbrek nakli için sıra beklerken 31 Eylül günü beklediği haber Bursa’daki Yüksek Uzmanlaşma Hastanesi’nden geldi. Beyin ölümü gerçekleşen bir hastanın ailesi kadar bağışlanan organ Bursa’dan ÇOMÜ Organ Nakil Merkezi’ne getirildi. Sol böbrek, Harput’a yapılan testler sonucunda doku uyumu olumlu çıkınca başarılı bir operasyonla nakledildi. Birincil nakille yüzü tebessüm eden Erdoğan Harput, 15 yıl kana kana su içerken, yıllarca tabi yaşadığı diyaliz makinesinden de kurtulmanın sevincini yaşadı.

ÇOMÜ Organ Nakil Merkezi Müdürü Doç. Dr. Cabir Alan, 3 saat süren operasyonun arkasından Erdoğan Harput’a sol böbreği başarılı bir şekilde nakil ettiklerini söyledi. Bölge, hastanın sağlık durumu durumunun iyi olduğunu belirtti.

15 yıl baştan başa diyalize girdiği için istediği şeyleri yiyip içemediğini ve gezemediğini belirten Erdoğan Harput ise, “Böbrek nakli sonrası yiyebileceğim, içebileceğim ve gezebileceğim. Doktorumun doğruca bunları gerçekleştireceğiz. Oğlum Çanakkale’de yaşıyor. ‘Gel Çanakkale’ye başvuralım’ dedi. Ben 15 yıl boyunca İstanbul’da sıra bekledim, ama burada çıktı. Bu da seslenmek ama şans” dedi. Emekli olan Harput böbrek nakli sonrası kana kana su içmenin mutluluğunu yaşadı.

öne çıkan haberler

F.Bahçe’de 2. dalga! Olaylar durulmuyor

Görünce elbiseleriyle suya girdiler

Mutlaka ellerinizi yıkamanız gereken 8 şart

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: