• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
15 yıl sonra kana kana su içti

15 yıl sonra kana kana su içti

İstanbul’da yaşayan Erdoğan Harput, 15 yıl önce böbrek taşına yan olarak iki böbreği de zarar görür görmez diyalize girmeye başladı. Yıllarca İstanbul’da böbrek nakli için sıra bekleyen Harput’a, bir türlü nakil için beklediği sıra gelmedi. Harput, 3 ay önce ise ÇOMÜ Organ Nakil Merkezi’ne başvurdu. 3 çocuk babası Harput, böbrek nakli için sıra beklerken 31 Eylül günü beklediği haber Bursa’daki Yüksek Uzmanlaşma Hastanesi’nden geldi. Beyin ölümü gerçekleşen bir hastanın ailesi tarafından bağışlanan organ Bursa’dan ÇOMÜ Organ Nakil Merkezi’ne getirildi. Sol böbrek, Harput’a yapılan testler sonucunda doku uyumu olumlu çıkınca başarılı bir operasyonla nakledildi. Ilk nakille yüzü tebessüm eden Erdoğan Harput, 15 yıl kana kana su içerken, yıllardan beri ast yaşadığı diyaliz makinesinden de kurtulmanın sevincini yaşadı.

ÇOMÜ Organ Nakil Merkezi Müdürü Doç. Dr. Cabir Alan, 3 saat süren operasyonun ardından Erdoğan Harput’a sol böbreği başarılı bir şekilde nakil ettiklerini söyledi. Alan, hastanın sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

15 yıl boyunca diyalize girdiği için istediği şeyleri yiyip içemediğini ve gezemediğini belirten Erdoğan Harput ise, “Böbrek nakli sonrası yiyebileceğim, içebileceğim ve gezebileceğim. Doktorumun bir uçtan bir uca bunları gerçekleştireceğiz. Oğlum Çanakkale’de yaşıyor. ‘Gel Çanakkale’ye başvuralım’ dedi. Ben 15 yıl baştan başa İstanbul’da sıra bekledim, lakin burada çıktı. Bu da seslenmek fakat baht” dedi. Emekli olan Harput böbrek nakli sonrası kana kana su içmenin mutluluğunu yaşadı.

öne meydana çıkan haberler

F.Bahçe’de 2. dalga! Olaylar durulmuyor

Görünce elbiseleriyle suya girdiler

Mutlaka ellerinizi yıkamanız gereken 8 şart

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: