• DOLAR
  5,3121
  % 0,63
 • EURO
  6,0105
  % 0,77
 • ALTIN
  226,4565
  % 0,43
 • BIST
  101.729
  % -0,96
15 yıl daha sonra kana kana su içti

15 yıl daha sonra kana kana su içti

İstanbul’da yaşayan Erdoğan Harput, 15 sene önce böbrek taşına tabi olarak iki böbreği de zarar görür görmez diyalize girmeye başladı. Yıllarca İstanbul’da böbrek nakli için sıra bekleyen Harput’a, bir türlü nakil için beklediği sıra gelmedi. Harput, 3 ay önce ise ÇOMÜ Organ Nakil Merkezi’ne başvurdu. 3 çocuk babası Harput, böbrek nakli için sıra beklerken 31 Eylül günü beklediği haber Bursa’daki Yüksek Ihtisas Hastanesi’nden geldi. Beyin ölümü gerçekleşen bir hastanın ailesi tarafından bağışlanan organ Bursa’dan ÇOMÜ Organ Nakil Merkezi’ne getirildi. Sol böbrek, Harput’a yapılan testler sonucunda doku uyumu olumlu çıkınca başarılı bir operasyonla nakledildi. Birincil nakille yüzü güler yüzlü Erdoğan Harput, 15 yıl kana kana su içerken, yıllarca bağlı yaşadığı diyaliz makinesinden de kurtulmanın sevincini yaşadı.

ÇOMÜ Organ Nakil Merkezi Müdürü Doç. Dr. Cabir Alan, 3 saat süren operasyonun gerisinde Erdoğan Harput’a sol böbreği başarılı bir şekilde nakil ettiklerini söyledi. Alan, hastanın sağlık durumu durumunun iyi olduğunu belirtti.

15 sene boyunca diyalize girdiği için istediği şeyleri yiyip içemediğini ve gezemediğini gösteren Erdoğan Harput ise, “Böbrek nakli sonrası yiyebileceğim, içebileceğim ve gezebileceğim. Doktorumun tamamen bunları gerçekleştireceğiz. Oğlum Çanakkale’de yaşıyor. ‘Gel Çanakkale’ye başvuralım’ dedi. Ben 15 yıl boyunca İstanbul’da sıra bekledim, fakat burada çıktı. Bu da çağırmak fakat kısmet” dedi. Emekli olan Harput böbrek nakli sonrası kana kana su içmenin mutluluğunu yaşadı.

öne meydana çıkan haberler

F.Bahçe’de 2. dalga! Olaylar durulmuyor

Görünce elbiseleriyle suya girdiler

Mutlaka ellerinizi yıkamanız gereken 8 şart

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: