• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
15 sene daha sonra kana kana su içti

15 sene daha sonra kana kana su içti

İstanbul’da yaşayan Erdoğan Harput, 15 sene önce böbrek taşına bağlı olarak iki böbreği de hasar görünce diyalize girmeye başladı. Yıllarca İstanbul’da böbrek nakli için sıra bekleyen Harput’a, bir türlü nakil için beklediği sıra gelmedi. Harput, 3 ay önce ise ÇOMÜ Organ Nakil Merkezi’ne başvurdu. 3 çocuk babası Harput, böbrek nakli için sıra beklerken 31 Eylül günü beklediği haber Bursa’daki Yüksek Ihtisas Hastanesi’nden geldi. Beyin ölümü gerçekleşen bir hastanın ailesi tarafından bağışlanan organ Bursa’dan ÇOMÜ Organ Nakil Merkezi’ne getirildi. Sol böbrek, Harput’a yapılan testler sonucunda doku uyumu olumlu çıkınca başarılı bir operasyonla nakledildi. Ilk nakille yüzü gülen Erdoğan Harput, 15 sene kana kana su içerken, yıllardan beri tabi yaşadığı diyaliz makinesinden de kurtulmanın sevincini yaşadı.

ÇOMÜ Organ Nakil Merkezi Müdürü Doç. Dr. Cabir Bölge, 3 saat süren operasyonun peşinde Erdoğan Harput’a sol böbreği başarılı bir şekilde nakil ettiklerini söyledi. Alan, hastanın sağlık durumu durumunun iyi olduğunu belirtti.

15 sene baştan başa diyalize girdiği için istediği şeyleri yiyip içemediğini ve gezemediğini bildiren Erdoğan Harput ise, “Böbrek nakli sonrası yiyebileceğim, içebileceğim ve gezebileceğim. Doktorumun bir uçtan bir uca bunları gerçekleştireceğiz. Oğlum Çanakkale’de yaşıyor. ‘Gel Çanakkale’ye başvuralım’ dedi. Ben 15 sene her tarafında İstanbul’da sıra bekledim, fakat burada çıktı. Bu da aramak oysa kısmet” dedi. Emekli olan Harput böbrek nakli sonrası kana kana su içmenin mutluluğunu yaşadı.

öne meydana çıkan haberler

F.Bahçe’de 2. dalga! Olaylar durulmuyor

Görünce elbiseleriyle suya girdiler

Mutlaka ellerinizi yıkamanız gereken 8 koşul

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: