• DOLAR
  5,2814
  % 0,08
 • EURO
  5,9676
  % -0,07
 • ALTIN
  224,3274
  % 0,64
 • BIST
  102.715
  % 0,57
13 Kişiyi Öldüren Katil Kaplanı Yakalamak İçin 150 Kişilik Ekip Kuruldu

13 Kişiyi Öldüren Katil Kaplanı Yakalamak İçin 150 Kişilik Ekip Kuruldu

Hindistan’ın batısındaki Maharaştra eyaletinde 13 kişiyi öldüren bir kadınsı kaplanın yakalanması için 150 avcıdan oluşan özel bir ekip kuruldu.

“GÖRÜLDÜĞÜ YERDE VURULABİLİR”

Daily Star gazetesindeki habere göre, kaplanı ölü veya diri yetişmek için 10 aydır yürütülen araştırmalar zarfında, bölge yönetimi 150 profesyonel avcının yer aldığı özel bir ekibi görevlendirdi. Son iki yılda 13 kişiyi öldürdüğü açıklanmış kaplan için “Görüldüğü yerde vurulabilir” kararı da çıkmıştı.

İTİRAZLAR REDDEDİLMİŞTİ

Hayvan hakları savunucularının kararın kaldırılması için yaptıkları tüm itirazlar, Yüksek Duruşma kadar reddedilmişti. Kararın ardından ülkenin en ünlü avcılarından Nawab Shafath Ali Khan, Maharaştra ormanlarında dişi kaplanı aramaya koyulmuş oysa netice alamamıştı.

ÜLKEDE 2 BİN 226 KAPLAN YAŞIYOR

Dünyadaki kaplan nüfusunun yarısından fazlasının yaşadığı Hindistan’da 2014 verilerine kadar, 2 bin 226 kaplan yaşıyor. Yerleşim alanlarının ormanlık bölgelere doğru genişlemesi sebebiyle koruma iç güdüsüyle davranan hayvanların insanlara saldırdıkları belirtiliyor.

YIYECEK SIKINTISI ÇEKİYORLAR

Hayvanların insanlara saldırmasındaki etkenler, plansız kentleşme ve ağaçlık alanların yıkım edilmesi olarak gösteriliyor. Doğal yaşam alanları imha edilen vahşi hayvanların yiyecek bulabilmek için insanların yaşadıkları alanlara yöneldiği, böylece saldırganlaştıkları kaydediliyor.

Ülkede insanlara yönelik hayvan saldırılarında yükselme görüldüğü, insanlara en fazla leoparların saldırdığı vurgulandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: