• DOLAR
  5,2788
  % -0,00
 • EURO
  5,9724
  % 0,13
 • ALTIN
  224,6513
  % 0,22
 • BIST
  102.715
  % 0,57
‘1 yıl 10 gündür savcı delil arıyor’

‘1 yıl 10 gündür savcı delil arıyor’

Dosya üstünde mahremiyet kararı bulunduğundan herhangi bir evrak ya da data varsa bile ulaşamadıklarının altını çizen avukatlardan İlkan Koyuncu, sorunun iddianamenin gecikmesi olmadığını, ana sorunun göstermeksizin tutukluluk halinin devam ettirilmesi olduğunu belirtti.

AVUKATINDAN DAR DURUŞMA

Avukatlar süreci şöyle paylaştı:

“22 Ekim 2017’de gözaltına alınan Osman Kavala 7 gün sonradan, 1 Kasım 2017 geceyarısında savcılığa götürüldü ve 2 Kasım sabaha karşı saat 04.00’te ifadesi alındı. Gerisinde tutuklama istemi ile Sulh Canice Hâkimliği’nde yargıç önüne çıkarılan Kavala hakkında tutuklama, dosya hakkında da gizlilik kararı verildi. Hukuki süreye uyularak yedi gün daha sonra 9 Kasım’da tutuklama kararına savunma avukatlarınca itiraz edildi. İtiraz tam 24 gün sonradan mahkemede görüşüldü ve reddedildi; böylece tutuklama kararı kesinleşti. Oysa bu aşamada yarı hemen hiç görülmemiş bir uygulamaya tanık olundu. İtirazın görüşüldüğü duruşmada Kavala’nın avukatlarına haber verilmedi, yasa gereği bir avukat bulunması gerektiğinden mahkeme Baro’ya talepte bulundu. Duruşmada, hem dosya ayrıca de süreç hakkında bilgisi olmayan bir avukat Kavala’yı temsil etti. Avukatın bu mahkeme esnasında “Müvekkilimin söylediklerinin tümüne katılıyorum” dediği öğrenildi. Ancak müvekkil Osman Kavala duruşmada hazır bulunmamış ve dolayısıyla hiçbir şey söylememişti.”

‘HAYATIMDAN AYLAR EKSİLİYOR’

class=’cf’>

Avukatların konuşmalarına geçilmeden önce Silivri Hapishane’nde bulunan Kavala’nın mesajı okundu: “Silivri’de ikametimin birinci yılı tamamlandı. Beni anayasal düzeni ve hükümeti devirmeye teşebbüsle suçlayanların her geçen gün bu suçlarla alakam olmadığını daha iyi fark ettiklerine inanıyorum. Ama bu öğrenme süreci benim özgürlüğüm pahasına oluyor. Hayatımdan aylar eksiliyor. Bir lahza önce özgürlüğüme, aileme dostlarıma kavuşmak istiyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
%d blogcu bunu beğendi: